Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Belediye başkanı kokain kullanmış

Giriş Tarihi: 31.10.2013 21:56
Kanada'da Toronto Belediye Başkanı Rob Ford'un bir süredir başını ağrıtan kokain iddiaları, Toronto Polis Şefi Bill Blair'in açıklamalarıyla netlik kazandı. Blair, Başkan Ford'un kokain kullandığı video görüntülerinin ellerinde olduğunu söyledi.

Toronto Belediye Başkanı Ford'un şoförü Alexander Lisi ile bir parti sırasında kokain kullandığına dair mayıs ayında bir internet sitesinde yer alan ancak kaybolan görüntüler, Toronto polisinin Brazen Projesi adını verdiği operasyon sonunda ele geçirildi. Toronto Polis Şefi Blair, görüntülerin yayınlanıp yayınlanamayacağı konusunda mahkeme kararı gerektiğini belirttiği açıklamasında, "dijital video elimizde" dedi. Blair, görüntülerde neler olduğu sorularına ise "bir vatandaş olarak şaşırdım" cevabını verdi. Blair, videodaki sahnelerin, 6 ay kadar önce basına yansıyanları teyid ettiğini söyledi.

Öte yandan, Ford'un önümüzdeki günlerde ifade vermesi bekleniyor.

Gazetecilerle tartıştı

Evi gazetecilerin akınına uğrayan Başkan Ford, evinden çıkıp aracına binmekte zor anlar yaşadı. Görüntü almak ve soru sormak isteyen basın mensuplarını evinin bahçesinden uzaklaştırmak isteyen Ford, bir kameramanı da tartakladı. Başkan Ford, Mayıs ayında düzenlediği basın toplantısında, "kokain kullanmadım, bağımlı da değilim" diyerek iddiaları yalanlamıştı.

Polisin yürüttüğü ve mahkemeye sunduğu 474 sayfalık rapor da basına dağıtıldı. Raporda polisin ele geçirdiği bilgi ve fotoğraflar da bulunuyor. Şef Blair'in açıklamaları ve raporu değerlendiren Toronto Belediye Meclisi'nin bazı üyeleri, Başkan Ford'u istifaya çağırdılar.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Belediye başkanı kokain kullanmış
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN