'Chavez'in gözleri hâlâ üzerimizde'

Giriş Tarihi: 1.11.2013

Venezüella Devlet Başkanı Maduro, efsane lider Chavez'in yüzünün belirdiği öne sürülen duvar fotoğrafını göstererek "Bizi izliyor" dedi

İlginç açıklamalarıyla sık sık dünya basınının gündemine gelen Venezüella Devlet Başkanı Nicolas Maduro, başkent Caracas'ta süren metro inşaatında, eski liderleri Hugo Chavez'in yüzünün belirdiğini söyledi. İnşaat halindeki metro tünelinde çalışan işçilerin çektiği duvarın fotoğrafını da kameralara gösteren Maduro, Chavez'in hâlâ Venezüalla'yı izlediğini de sözlerine ekledi. Bir hayli duygusal olduğu gözlenen Maduro, konuşmasında "Bakın şu şekle, bu bir yüz. Metro işçilerinin çektiği bu fotoğrafta kimin yüzünü görüyoruz? Önderimizin gözleri hâlâ üzerimizde. Chavez her yerde" dedi. Maduro'nun açıklaması ilginç bulunsa da kendisini tanıyanları çok da şaşırtmadı.

MADURO İÇİN İLK DEĞİL

Zira renkli açıklamalarıyla tanınan Maduro daha önce de defalarca Chavez'in kendisine görünmeye devam ettiğini söylemişti. Maduro seçim mitinglerinde, geçtiğimiz martta hayatını kaybeden Hugo Chavez'in kendisine küçük bir kuş şeklinde göründüğünü söylemişti. Renkli kişiliğiyle bilinen liderin ayrıca "Ne zaman Caracas'ı çevreleyen dağlara baksam, Chavez'i görüyorum" dediği de biliniyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'Chavez'in gözleri hâlâ üzerimizde'
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN