Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Nerede olduğu bilinmiyor!

Giriş Tarihi: 3.11.2013 11:07

Hükümeti eleştiren videoları sonucu hapis cezasına çarptırılan Rus Pussy Riot grubunun üyelerinden Nadezhda Tolokonnikova’nın ‘kaybolduğu’ öne sürüldü.

Rus yetkililer ise kocasının haftalardır kendisinden haber alamadığını belirttiği Tolokonnikova'yı, başka bir hapishaneye transfer ettiklerini belirtti.

Moskova'nın en büyük Ortodoks katedralinde 2012 yılında çektikleri ve Putin hükümetini hedef alan videolarının ardından hapse atılan Pussy Riot grubunun üç üyesinden Nadezhda Tolokonnikova'nın, kaybolduğu iddia edildi. Rus yetkililer ise açlık grevindeki genç kadının başka bir hapishaneye transfer edildiğini belirtti.

Tolokonnikova'nın kocası Pyotr Verzilov, dün yaptığı açıklamada, eşinin başka bir hapishaneye transfer edilmeyi talep etmesinden sonraki iki hafta boyunca kendisinden haber alamadığını söyledi.

Tolokonnikova, gönderildiği Mordovya'daki hapishanede 'köle koşullarında yaşadığını' ve ölüm tehdidi altında bulunduğunu belirterek, Eylül ayında açlık grevine başlamıştı.

YOLCULAR GÖRDÜ

Verzilov, Moskova'dan 400 km mesafede bulunan kampı terk etmesinden sonra, eşinden haber alamadığını ve nerede olduğunu bilmediğini belirtti. Voina (Savaş) adlı sanat grubunun lideri olan Verzilov, "Eşimden 13 gündür haber alamıyorum... Onu cezalandırmak için böyle yaptıklarını düşünüyorum" dedi.

Verzilov, eşinin 21 Ekim'de transfer edilmek için trene bindirildiğini ve en son 24 Ekim'de Ural Dağları'ndaki Çelyabinsk kentinden geçerken yolcular tarafından görüldüğünü söyledi.

Halen durumu hakkında kesin bilgi bulunmayan Tolokonnikova, Ekim 2012'deki tutuklanmalarının ardından 2 yıl hapse çarptırılmıştı.

Kaynak: NTV
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Nerede olduğu bilinmiyor!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN