Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Müşerref kefaletle serbest kalıyor

İslamabad Yüksek Mahkemesi, Pakistan'ın eski Cumhurbaşkanı Pervez Müşerref için Lal Mescit baskını ile ilgili davada kefaletle serbest bırakılmasına karar verdi.

Giriş Tarihi: 4.11.2013 15:13 Güncelleme Tarihi: 4.11.2013 15:14
Lal Mescit baskınında İmam Gazi Abdul Reşid'in ölümüyle ilgili suçlanan Müşerref'in 10 bin dolar karşılığında serbest kalması bekleniyor.

Müşerref'in avukatı Afshan Adil, yerel medyaya kefaletin yarın ödeneceğini açıklarken, Müşerref hakkında en yakın zamanda ülkeyi terk edeceğine dair çıkan söylentilerin asılsız olduğunu ve ülkede kalmaya devam edeceğini söyledi.

Mahkeme daha önce de Müşerref'i, Baloç kabile reisi Nawab Ekber Han Bugti'nin ölümü ile ilgili davada herhangi bir delile rastlanmadığı gerekçesiyle suçsuz bulmuştu. Bugti'nin ölümüyle ilgili davada ceza almayan Müşerref, eski Başbakan Benazir Butto suikastinden dolayı yargılanmış ve 20 bin dolar para cezasına çarptırılmıştı.

Ev hapsinde bulunan Pervez Müşerref'in 20 bin dolar ödeyerek kefaletle serbest kalması beklenirken, Lal Mescit operasyonuyla ilgili hakkında yeni bir dava açılmış ve ev hapsinde tutulmaya devam edilmesi yönünde karar alınmıştı.

Pervez Müşerref döneminde 2007 yılında Taliban yuvası olduğu iddiasıyla Lal Mescit'e düzenlenen operasyonda yüzlerce kişi hayatını kaybetmişti.


BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Müşerref kefaletle serbest kalıyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN