Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Suikasttan 50 yıl sonra hâlâ korkuyor

ABD Başkanı Kennedy'nin katili Oswald'ın eşi suikastın 50'nci yıldönümünde konuşmak için yapılan astronomik teklifleri geri çeviriyor

Giriş Tarihi: 4.11.2013
Eski ABD Başkanı John Fitzgerald Kennedy'yi 22 Kasım 1963'te Dallas'ta vurarak öldüren Lee Harvey Oswald'ın eşi Marina Oswald Porter, 25 yıl sonra ilk kez görüntülendi. Sovyetler Birliği'ne iltica eden Lee Harvey Oswald'la 1961'de Minsk'te tanışarak evlenen Rusya doğumlu Marina (72), suikasttan hemen önce ABD'ye yerleşmişti. Kocası, Kennedy suikastından 2 gün sonra gizemli bir şekilde öldürülen Marina Oswald, olaydan 2 yıl sonra hayatını sporcu Kenneth Porter'la birleştirmiş ve inzivaya çekilmişti. Marina Oswald Porter, uzun yıllar sonra geçtiğimiz günlerde Dallas'ın dış bölgesindeki bir alışveriş merkezinin önünde kocası ile birlikteyken basın mensupları tarafından fark edildi.

3 MİL YON $ VEREN VAR

JFK suikastının 50'nci yıldönümü yaklaşırken, birçok Amerikan kanalı Bayan Porter'ı konuşmaya ikna etmek için kesenin ağzını açtı. İsmi açıklanmayan bir kanalın, Porter'a röportaj için 3 milyon dolar teklif ettiği, ancak yaşlı kadının bunu reddettiği belirtildi. Osawld'ın eski eşinin hâlâ telefonunun dinlendiğinden şüphelendiği ve gizli servislerce öldürülme korkusuyla konuşmaya yanaşmadığı belirtiliyor. ABD halkının yüzde 80'i de suikastin arka planı hakkında "şüpheci" olduğunu söylüyor.


BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Suikasttan 50 yıl sonra hâlâ korkuyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN