Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Bu fotoğraf ülkeyi karıştırdı

Giriş Tarihi: 9.11.2013 13:21

Yatta güneşlenirken yakalandılar.

hükümeti ile barış görüşmelerine katılmak için Küba'ya giden Marksist FARC gerillalarının bir yatta güneşlenip puro içmesi ülkeyi karıştırdı.

FARC'ın silahlı kanadına bağlı üç üst yönetim üyesi gerillanın Havana sahillerine demirli bir yatta çekilmiş resminin basına sızdırılması üzerine harekete geçen muhalefet partileri hükümetten derhal barış görüşmelerini terk etmesini istedi. Fotoğrafın eski Kolombiya Devlet Başkanı Alvaro Uriba tarafından Twitter'den basına ve kamuoyuna yayınlandığı açıklandı. Uriba Twitter hesabından Kolombiya halkı kitle cinayetleri ve kaçırmalarla uğraşırken teröristler Havana'da güneşleniyor mesajı yayınladı.

Kolombiya Savunma Bakanı Juan Carlos Pinzon ise barış görüşmelerine katılan bu teröristlerin birer kral hayatı yaşamalarına rağmen diğerlerinin açlıktan öldüğüne dikkat çekti. Kolombiya Devlet Başkanlığına aday Merkezi Demokrat Partisi başkanı Oscar İvan Zuluaga'da teröristlerin ülkede masum insanları öldürmeye devam ettiği bir dönemde bariş adı altında yatta puro içip güneşlenmesini halkın affetmeyeceğini söyledi.

Eleştirilerin yoğunlaşması üzerine bir açıklama yapmak zorunda kalan FARC sözcüsü Rodrigo Granda, Kübadayız,fotoğraf oldukça güzel bir yerde çekilmiş,saatlerce toplantılara katılan gerillaların da Havana'nın güneşinden,kumsalından ve plajlarından yararlanma hakkı vardır dedi. Yattaki fotoğrafda bulunan üç kişiden biri olan FARC üyesi Jesus Santrich ise polemiklere ironik cevap vererek, Kolombiya'da barışın sağlanmasının ardından Kuba'ya yerleşerek geri kalan hayatını bu sahillerde geçireceğini söyledi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Bu fotoğraf ülkeyi karıştırdı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN