Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Biri tüp bebek üçüzler

İngiltere'de tüp bebek yöntemine başvuran çift, biri bu yöntemle diğer ikisi ise normal yollarla 3 bebek sahibi birden oldu. 2 ay erken doğan bebekler gayet sağlıklı

Giriş Tarihi: 10.11.2013
İngiltere'de tüp bebek yöntemiyle çocuk yapmak isteyen Marie Mellor ve Marc Hutchinson, tek bebek beklerken ikisi normal yollarla 3 bebek sahibi birden olunca bir anda ülkede günün konusu oldu. İngiltere'nin Güney Yorkshire bölgesinde yaşayan ve 8 yıldır çocuk sahibi olmak için çabalayan çift, tüp bebek yöntemini denemeye karar verince doktorlar Mellor'un rahmine tek bir embriyo yerleştirdi. Ancak 7 hafta sonra çekilen ilk ultrasonda 3 embriyoyla karşılaşan doktorlar önce yerleştirilen embriyonun 3'e bölündüğünü düşündü.

"BİR İSTEDİK ÜÇ OLDU"
Detaylı incelemeler bebeklerin birbirine benzemediğini hatta farklı cinsiyet olduklarını gösterince, birinin tüp bebek yöntemiyle, diğer ikisinin de normal yollarla oluştuğu sonucuna ulaştı ve tablo karşısında büyük şaşkınlık yaşadı. 30 Ekim'de 2 ay erken doğan ancak son derece sağlıklı olan üçüzler ise 29 yaşındaki annelerini inanılmaz mutlu etti. Anne Marie Mellor, "Geçen yıl bu zamanlarda, tek bir bebek hayalim vardı. Şimdi üçüzlerim var. Onlar benim mucize bebeklerim" dedi. 30 yaşındaki baba Hutchinson ise hislerini "İnanılmaz mutluyum. Zor olacağını biliyorum ama hepimizin eve gidip bir aile olmamıza can alıyorum" diye dile getirdi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Biri tüp bebek üçüzler
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN