Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Şantajdan bıktı, 33 yıl sonra teslim oldu

ABD'nin Oklahoma eyaletinde kendisine şantaj yapılarak para koparılmasından bıkan Anthony Rackley isimli şahıs, 33 yıl sonra teslim olmaya karar verdi.

Giriş Tarihi: 13.11.2013 09:46
Oklahoma polis yetkilileri telefon yoluyla kendini ele veren Rackley'in 11 Temmuz 1980'de Maryland'taki bir hapishaneden firar ettiğini açıkladı. Yetkililere göre Rackley hapishaneden kaçtıktan sonra başka bir isimle Oklohama'da bulunan Lions Kulübü adlı bir sivil toplum kuruluşunda çalışmaya başladı. Dernek için yardım toplama faaliyetleri gerçekleştiren Rackley bu yardımlardan aldığı belli bir oran para ile geçimini sağlıyordu.

Ancak Rackley'in hayatı yaklaşık 10 yıl önce hapishaneden kaçtığını bir başkasına söylemesi üzerine tamamen değişti. Rackley'in kaçak olduğunu öğrenen kişi kendisinden şantaj yoluyla para koparmaya başladı. İstenilen para miktarı günden günde arttınca daha fazla dayanamayan Rackley teslim olmaya karar verdi.

Silahlı soyguna karışmak suçlamasıyla hapse atılan Rackley'in 5 yıllık cezasının kaldığı öğrenildi. İtiraf sonrası gözaltına alınan 62 yaşındaki şahıs işlemlerinin sona ermesinin ardından Oklohama Bölge Hapishanesi'ne gönderildi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Şantajdan bıktı, 33 yıl sonra teslim oldu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN