Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Vatana ihanetten yargılanacak

Pakistan İçişleri Bakanı Chaudry Nisar Ali Han, eski Pakistan Devlet Başkanı Pervez Müşerref'in "vatana ihanet" suçundan yargılanacağını söyledi.

Giriş Tarihi: 17.11.2013 20:52
İçişleri Bakanı Ali Han, düzenlediği basın toplantısında, 2007 yılında ilan ettiği olağanüstü hal ve anayasanın askıya alınması nedeniyle Pakistan Yüksek Mahkemesi'nin, Müşerref'le ilgili incelemesini tamamladığını, anayasanın 6. maddesi uyarınca dava açılacağını bildirdi.

Müşerref'in vatana ihanet suçundan yargılanacağını belirten Ali Han, "Pakistan Yüksek Mahkemesi raporlarını tamamladı. 2007 yılında ilan ettiği olağanüstü hal ve anayasayı askıya almasından dolayı Pervez Müşerref, vatana ihanet suçundan yargılanacak. Bu durum Pakistan tarihinde ilk kez oluyor. Hükümet olarak biz yüksek mahkemeye başvuruda bulunarak dava açacağız. Bu dava intikam duygusuyla değil, Pakistan'ın demokratik geleceği için başlayacak" diye konuştu.

Hakkında devam eden dört davadan da kefaletle serbest kalan Pervez Müşerref'in, yurt dışına çıkış yasağı devam ediyor. Müşerref, Çakşehzad Köyü'nün girişindeki evinde kalıyor.

Pakistan Anayasası'nın 6. maddesi, anayasanın herhangi bir şekilde askıya alınmasını veya lağvedilmesin vatana ihanet olarak tanımlıyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Vatana ihanetten yargılanacak
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN