Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Kurbanlardan biri hiç gün ışığı görmedi

’nin başkenti Londra’da 30 yıl boyunca evde köle olarak zorla tutulan 3 kadın, polisin operasyonuyla kurtarıldı.

Giriş Tarihi: 22.11.2013 12:23 Güncelleme Tarihi: 22.11.2013 12:27
Birbirleriyle ile ilişkileri olmadıkları belirtilen kadınların şu anda güvenli bir yerde tutulduklarını belirten Metropolitan Polisi'nin insan kaçakçılığından sorumlu müdürü dedektif Kevin Hyland, 10 yıl boyunca kapalı yerlerde tutulan insanlara rastladıklarını ancak bugüne kadar böyle bir olayla karşılaşmadıklarını kaydetti.

Hyland, 30 yaşındaki kadının yaşamının tamamında o evde olduğu ve bugüne kadar dış dünya ile hiç bağlantı kurmadığını tahmin ettiklerini söyledi.

Operasyon geçtiğimiz 25 Ekim'de kadınlardan birinin Özgürlük Derneği ( Freedom Charity)'ni telefonla arayarak istenmedikleri halde bir evde 30 yıldır hapsedildiklerini ihbar etmesinin ardından gerçekleşti.

Polis dün sabah olayla ilgili olarak biri kadın 2 kişiyi gözaltına aldı. 2 kişi de mahkemece tutuklandı.

Derneğin kurucusu Aneeta Prem, uzun görüşmeler yaptıktan sonra kadınların evden güvenle çıkabileceklerine razı edildiklerini bu sırada polisin de hazır bulunduğunu buna rağmen kadınların kendilerini büyük tehlikede hissetiklerini belirtti.

Prem, kadınların bu durumda olduğundan komşuların da bilgisi olmadığına inandıklarını söyleyerek 'sıradan bir mahalledeki sıradan bir evdi' diye konuştu.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kurbanlardan biri hiç gün ışığı görmedi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN