447 bin iyi sebebimiz var

Giriş Tarihi: 2.12.2013 22:56
AB Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış, geçen yıl Polonya'dan Türkiye'ye 447 bin turist geldiğini belirterek "Yani, Polonya ile Türkiye ilişkilerini geliştirmek için 447 bin iyi sebebimiz var" dedi.

Polonya milli günü, büyükelçilikte düzenlenen resepsiyonla kutlandı. Resepsiyona AB Bakanı ve Başmüzakereci Bağış, Polonya Ulusal Güvenlik Bürosu Şefi Stanis?aw Koziej ile birçok diplomatik misyon temsilcisi ve davetli katıldı.

Bağış, resepsiyonda AA'ya yaptığı açıklamada, Türk halkı adına Polonya bağımsızlık gününü tebrik ettiğini dile getirerek, Türkiye'nin en önemli ticari ortaklarından birinin Polonya olduğunu ifade etti. Geçen yıl Türkiye'ye Polonya'dan 447 bin 76 turistin geldiğine dikkati çeken Bağış, "Polonya ile Türkiye ilişkilerini geliştirmek için 447 bin iyi sebebin olduğunu" kaydetti.

Türkiye ile Polonya'nın özgürlükleri için bedel ödediğini anlatan Bağış, "Biz bu uğurda en büyük fedakarlığı yaptık. Bu da insan hayatının feda edilmesidir. Bugün Polonya'nın olduğu gibi biz özel ve kamu alanlarında Avrupa standartlarını yakalamaya çalışıyoruz. Önümüzdeki yıl Türkiye-Polonya ilişkilerinin 600. yılı olacak. Bu yıl dönümü, dünya diplomasi tarihinin en önemli olaylarından birisidir" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
447 bin iyi sebebimiz var
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN