Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Bloomberg'ten 1 milyon dolarlık bağış

Giriş Tarihi: 4.12.2013 19:49
Genesis Prize isimli ödüle layık görülen New York Belediye Başkanı Michael Rubens Bloomberg, 1 milyon dolar değerindeki ödülü İsrail ile Filistin arasındaki ekonomik bağları güçlendirmek için harcayacağını açıkladı.

New York'ta üç dönemdir belediye başkanlığı yapan ve 2013 sonunda görev süresi dolan Belediye Başkanı Bloomberg, kendisine verilen 1 milyon dolar değerindeki Genesis Prize ismiyle bilinen Yahudi Nobel Ödülü'nü Filistin ve Yahudi halkları arasındaki ticari ilişkileri güçlendirmek için harcayacağını duyurdu.

Bloomberg'in, New York'ta bulunan Museum of Jewish'te (Yahudi Müzesi) gerçekleşen Hanukkah partisinde kendisine ödül olarak verilen 1 milyon dolara ihtiyacı olmadığını ve bu parayı İsrail-Filistin halkları arasındaki ticareti geliştirmek için bağışlayacağını açıkladı.

Görev süresinin sonuna yaklaşan Bloomberg, ''Genesis Philanthropy Group'' tarafından bu sene ilk defa verilen ödüle layık görülmüştü.

Ödül komitesince 200 aday arasından seçildiği açıklanan Bloomberg'in bu ödüle, üstün kamu hizmeti ve dünyanın en büyük yardımseverlerinden biri olduğu için layık görüldüğünü belirtilirken, ödülün mayıs ayında takdim edileceği duyuruldu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Bloomberg'ten 1 milyon dolarlık bağış
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN