Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Müşerref özür diledi

Pervez Müşerref, kendi döneminde yaptığı hatalardan dolayı ilk kez özür diledi.

Giriş Tarihi: 20.12.2013 21:25
Pakistan'ın eski Devlet Başkanı Pervez Müşerref, kendi döneminde yaptığı hatalardan dolayı ilk kez özür diledi.

Pakistan'ın ARY kanalına konuşan Müşerref, kendisine açılan vatana ihanet davasından çekinmediğini ve serbest kalması halinde ülkeyi terk etmeyi düşünmediğini söyledi.

Kendisine atfedilen tüm suçlamalardan aklanmak istediğini belirten Müşerref, "Ne olursa olsun, 9 yıllık iktidarım dönemimde her şeyi ülkem ve milletim için yaptım. Ancak birisi benim yanlış bir şey yapmış olduğumu düşünüyorsa ben bunun için özür dilerim. Mahkemeler karşısında suçsuzluğumu kanıtlayacağım" ifadesini kullandı.

Genelkurmay Başkanı olduğu 1999 yılında Başbakan Muhammed Navaz Şerif'in kendisini görevden alması üzerine darbe yapan Müşerref, 2008 yılına kadar devlet başkanlığı yapmış daha sonra gelen baskılar üzerine görevinden istifa ederek yurt dışına gitmişti.

Geçen mayıs ayındaki genel seçimlere katılmak üzere ülkeye geri dönen Müşerref, hakkındaki suçlamalardan ötürü tutuklanarak ev hapsine mahkum edilmişti. Hakkındaki dört davadan da kefaletle serbest kalan Müşerref'e son olarak Pakistan Anayasası'nın 6. maddesini ihlalden dolayı vatana ihanet davası açıldı.

İlk duruşması 24 Aralık'ta görülecek davada Müşerref, 2007 yılında sıkıyönetim ilan ederek Pakistan Anayasası'nı askıya alma suçundan yargılanacak.

Yurt dışına çıkış yasağı bulunan Müşerref, halen İslamabad'daki Çakşehzad köyündeki evinde kalıyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Müşerref özür diledi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN