Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Âlemci general görevden alındı

ABD Hava Kuvvetleri'nin nükleer füzelerinden sorumlu Tümgeneral Michael Carey Moskova ziyareti sırasında sarhoş olup kadınlarla eğlendiği için görevden alındı

Giriş Tarihi: 21.12.2013
Ekim başlarında işten çıkarılan ABD Hava kuvvetlerinin kıtalararası balistik füzelerinden sorumlu kumandanı Tümgeneral Michael Carey'nin neden kovulduğu ordu tarafından yayınlanan bir denetim raporuyla ortaya çıktı. Geçen yaz Rusya'nın başkenti Moskova'ya nükleer güvenlik tatbikatı ile ilgili resmi bir ziyaret gerçekleştiren Carey'in bu sırada çok alkol aldığı ve Rus meslektaşlarına hakaret ettiği öğrenildi. Tümgeneralin kaldığı otelin barında iki şüpheli kadınla buluştuğu ve dans ettiği iddia edildi. Rapora göre Carey içmeye Zurich'te başladı ve Moskova'da kaldığı üç günde de her gün alkol almaya devam etti. Askeri toplantılara 45 dakika geç gelen komutanın Rus muadillerine ettiği hakaret ise arkadaşları tarafından, "Meslek yaşamımda bu kadar utandığımı hiç hatırlamıyorum" yorumlarıyla kayıtlara geçti. 44 sayfalık raporun normalde generalin meslek yaşamını bitirmesi gerektiği fakat Carey'in Hava Kuvvetleri Uzay Komutanlığı'nda komutan yardımcısı olarak görevine devam ettiği belirtildi.

SUBAYLAR YIPRANMIŞ

ABD Hava Kuvvetleri tarafından kasım sonunda hazırlanan bir araştırma ise 450 kitle imha silahını kontrol eden hava kuvvetleri subaylarının aile içi şiddet ve cinsel saldırı suçları işlediklerini ortaya çıkarmıştı. Üst düzey yetkiye sahip 100 subay arasında yapılan rapor bu kişilerin büyük bir stres altında olduklarını ve bekledikleri iş ortamını yakalayamadıkları için hayal kırıklığı yaşadıklarını göstermişti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Âlemci general görevden alındı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN