Tavan çöktü şov sandılar

Giriş Tarihi: 21.12.2013

Londra'daki 112 yıllık Apollo Tiyatrosu'nun tavanı bir gösteri sırasında çöktü. 7'si ağır 76 kişi yaralandı. Bazı seyirciler kazayı ilk anda şovun bir parçası sandıklarını söyledi

İngiltere'nin başkenti Londra'nın 112 yıllık tarihi Apollo Tiyatrosu "Curious Incident Of The Dog in the Nighttime" gösterisine ev sahipliği yapıyordu. 720 biletli seyirci heyecan ve dikkatla gösteriyi izlerken büyük bir gürültüyle çöken tavan tozu dumana kattı. İtfaiye ekipleri, polis arabaları, ambulanslar bir anda binanın önünü sararken 7 seyircinin üzerlerine düşen alçının etkisiyle ağır yaralandığı öğrenildi. Yaralan 76 seyirciden hafif yaralananların bir kısmının tedavisi ayakta yapıldı. 51 seyirci de hastaneye kaldırıldı. Çökme sonrası çıkan yangında dumandan etkilenenlerin gözlerinde ise endişe ve korku vardı. İngiliz basınının konuştuğu seyircilerden yarısına yakınının kazayı ilk anda gösterinin bir parçası sanıp alkışladıklarını söylemeleri de oldukça ilgi çekiciydi. Hatta bir İngiliz seyirci "Benim bulunduğum sıra büyük bir heyecanla alkış tufanı kopardı. Ancak çığlık seslerini duyup salonu kaplayan dumanı görünce gerçeği anladık ve çok korktuk" dedi.

SALDIRI ŞÜPHESİ YOK

Kazanın nedenlerini araştıran Londra polisi ise olayın saldırı olduğuna dair şüphe bulunmadıklarını duyurdu. İtfaiye ekipleri de, tiyatronun tavanından büyük bir alçı parçası ile kirişin düştüğünü açıkladı. Londra İtfaiyesi yetkiisi Graham Ellis, "Alçı tavan üç aşamalı olarak çökmüş. Yaralanmaların tipi de görüntüyle uyuşuyor. Şu an bina güvende. Belediye yetkilileriyle birlikte çalışarak binada güvenliği sağladık" dedi. İngiltere Başbakanı David Cameron ise Twitter'dan kazazedelelere 'geçmiş olsun" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Tavan çöktü şov sandılar
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN