Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Ponpon kızdı Afganistan'a gitti

ABD'de bir Amerikan futbolu takımının ponpon kızıyken orduya gönüllü yazılıp Afganistan'da görev yapan Rachel Washburn kahramanlar gibi karşılandı

Giriş Tarihi: 23.12.2013
ABD'nin Pennsylvania eyaletinde bir Amerikan futbolu takımının ponpon kızıyken orduya katılarak Afganistan'a savaşmaya giden 25 yaşındaki Rachel Washburn, yaşadığı Philadelphia kentinde milli kahraman muamelesi görüyor. Amerikan futbolu takımı Philadelphia Eagles'ta 2007-2009 arasında ponpon kızlık yapan Washburn için dönüşte resmi tören düzenlendi ve kendisi onuruna konuşmalar yapıldı. Ponpon kızlık yaptığı dönemde sıradan bir insan olduğunu ve kendisini dar bir çevrenin tanıdığını belirten Rachel Washburn, USA Today gazetesine yaptığı açıklamada, kendisinin onurlandırılmasını "şok edici" olarak tanımladı. İlk kez 2008 yılında Amerikan ordusu tarafından Kuveyt'e düzenlenen bir gezi sırasında asker olmayı düşündüğünü belirten Washburn, "Hayatımın bundan sonrasını asker olarak geçirebileceğim düşüncesi oluştu. Askerliğin insanın ufkunu açan bir meslek olduğunu düşündüm ve ponpon kızlığı hemen bırakarak askeri kariyere başladım" şeklinde konuştu.

DOĞUMA DA YARDIM ETTİ

Afganistan'da görev yaptığı süre içinde oldukça zorlu işlerin üstesinden geldiğini belirten Washburn, Afgan kadınlarının sosyal yaşama adapte olabilmelerine yardımcı olan ekiplerin içinde yer aldığını belirtti. "Bir keresinde Afgan bir kadının doğumunda yardımcı oldum. Sonuç çok başarılıydı" diyen Washburn, "Kar fırtınası başlamıştı, her şey çok kötüydü ama sonuçta bebek sağ salim dünyaya geldi" dedi. Rachel Wasburn onuruna dün Philadelphia'da Eagles ve Bears takımları arasındaki Amerikan futbolu maçının başlamasından önce resmi tören düzenlendi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Ponpon kızdı Afganistan'a gitti
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN