Türkiye'nin en iyi haber sitesi

63 yıllık UFO raporu milyon kez okundu

İki yıl önce FBI'nın "UFO Kasası"ndan çıkan rapor, ilgi çekiyor. Tek sayfalık raporda "Fincan şeklinde üç cisimden ve içindeki insana benzeyen canlılar"dan bahsediliyor

Giriş Tarihi: 24.12.2013
ABD Federal Soruşturma Bürosu (FBI) tarafından iki yıl önce internet üzerinde oluşturulan "UFO Kasası" büyük ilgi görüyor. FBI, bu adres üzerinden gizliliği kaldırılmış bilgileri paylaşıyor. FBI'dan yapılan açıklamada "UFO Kasası"nda iki yıldır en çok ilgi gören dosyanın 63 yaşındaki bir kayıt olduğu belirtildi. 1 milyondan fazla okunan tek sayfalık rapor, New Mexico'daki bir olaya ait. Dosyaya, kaydı tutan kişi olan ve Washington DC'deki ofisin o zamanki lideri Guy Hottel'ın adı verilmiş. 22 Mart 1950 tarihine ait dosya, ikinci veya üçüncü şahısların anlattıklarını içeriyor.

'METAL KIYAFETLERİ VARDI'
Tek sayfalık raporda, "New Mexico'da fincan şeklinde 3 cisim, 15 metrelik yarıçapında uçuyor. Her birinde 3 kişi bulunuyor. Bu kişiler insan şeklinde ama sadece ortalama 90 santim boyundalar. Hepsi de metal kıyafetler giymiş" yazıyor. FBI aslında bu dosyayı bir daha hiç takibe bile almamış. Hatta 1970'lerde dosyanın gizliliği kaldırılmış. 2011'de dosya, FBI'nın internet kasasına girmiş. Bu kadar popüler olmasının nedeni olarak ise birçok haber sitesinde dosyanın "FBI'nın gizli dosyalarında uzaylı itirafı" şeklinde verilmesi gösteriliyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
63 yıllık UFO raporu milyon kez okundu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN