93'lük başkan yeniden aday

Giriş Tarihi: 26.12.2013

ABD'de 19 dönemdir belediye başkanlığı görevini yürüten John Land, "Doktorlarım tüm tahlil ve tetkikleri yaptı. Sapasağlamım" dedi ve yeniden aday olduğunu açıkladı

ABD'nin Florida eyaletindeki Apopka şehrinin 93 yaşındaki Belediye Başkanı John Land, 11 Mart'ta yapılacak olan yerel seçimler için yeniden aday oldu. 19 dönemdir belediye başkanlığı yapan Land seçim çalışmalarını başlattı. Land tam 42 yıl üst üste belediye başkanlığı seçimlerini kazandı. 1949'da Amerikan ordusundan ayrılmasının ardından Apopka'ya yerleşen ve siyasete adım atan Land, 27 bin nüfuslu şehirde çok seviliyor.

5 YILDIR MAAŞ ALMIYOR
Şehir sadece tarım yapılan bir köy iken Land seneler içerisinde yürüttüğü çalışmalar sayesinde şehrin bütçesini 66 milyon dolara çıkarttı. Yerel bir gazetede kendisiyle yapılan röportajda sağlık durumu hakkında "Doktorlar tüm tahlil ve tetkikleri yaptılar. Sapasağlammışım" diyen Cumhuriyetçi Parti temsilcisi Land, ölümden korkmadığını ve daha uzun seneler yaşamak istediğini ifade ediyor. Şehrin ekonomisinin krize ve daralmalara rağmen diğer şehirlerin aksine büyüdüğü ifade ediliyor. Buna rağmen ihtiyaten Land, 2007'de 153 bin dolara ulaşan maaşını son 5 yıldır almıyor. Maaşın tamamı belediye faaliyetlerinde kullanılıyor.

ZAFERDEN EMİN

John Land 64 sene içerisinde yalnız bir kez seçim kaybetti. Bu kaybı seçim kampanyasına gereken ciddiyeti göstermemesine bağlayan Land, önümüzdeki seçimleri kazanacağından emin. Land, "Bu şehri, bu seçmenleri çok seviyorum" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
93'lük başkan yeniden aday
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN