Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Azerbaycan'da esrarengiz olay

Evdeki eşyalar kendiliğinden yanıyor.

Giriş Tarihi: 26.12.2013 14:20
Azerbaycan'ın Şeki kentine bağlı 'Vezeret' köyünde esrarengiz şekilde evdeki eşyalar kendiliğinden alev alıyor. Bir ay önce ev içinde başlayan ve son bir haftada daha sıklaşan yangınlar Hasanov ailesini tedirgin ediyor.

Her gün eşyalarının alev almasından rahatsız olan ev sahipleri ve akrabaları, eşyaların neden alev aldığını bilmediklerini söyledi.
Elektrik hatlarının kesilmesine ve sobalarının apartmandan çıkarılmasına rağmen yangınların devam etmesi olayları daha da ilginçleştiriyor.
Mehmet Hasanov, evdeki eşyaların 27 Kasım'dan itibaren yanmaya başladığını belirterek, "Ayın 18'den sonra bu hadiseler son günlerde iyice artmaya başladı. Bu sıradan bir olay değil. Neden oluyor bilemiyoruz. Ben hayatımda böyle bir şey görmedim" dedi.

Hasanov ailesi, dedelerinin 70 yıl önce inşa ettiği eski evde de yangınlar çıktığını belirtiyor. Ailenin, yeni inşa edilen evde benzer olayların başlaması sonucunda eşyalarının çoğu yanarak kullanılamaz hale geldi.
Gözlem altına alınan evde günde birkaç kez kayda alınan yangının nedeni bilinmiyor.
Çaresiz kalan ailenin bir üyesi, gelininin çeyizlerini kurtarmak için, eşyaları dünürünün evine taşıdıklarını ancak burada da eşyaların yanmaya devam ettiğini anlattı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Azerbaycan'da esrarengiz olay
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN