Çinli çöp kralı NYT'yi istiyor

Giriş Tarihi: 2.1.2014

Çöplerden geri dönüşüm yaparak milyoner olan Çinli işadamı Guangbiao New York Times'ı satın alacağını ileri sürdü. Gazete ise iddiayı yalanlıyor

Çöplerden geri dönüşüme uygun olanları ayırıp satan bir tesise sahip Çinli milyoner Çen Guangbiao, ABD'nin en yüksek tirajlı gazetelerinden 740 milyon dolar değerindeki New York Times'ı satın alacağını iddia etti. Pazartesi günü bir Çin televizyonuna konuşan işadamı, şu an gazete ile müzakerelerinin devam ettiğini iddia ederek, "Yakın bir zamanda ABD'ye giderek New York Times yetkilileri ile gazetenin devrini görüşeceğim" dedi.

TEMİZ HAVA SATMIŞTI

Ancak New York Times'tan iddialara yalanlama geldi. New York Times adına açıklama yapan Arthur Sulzberger, gazetenin satılması gibi bir durumun söz konusu olmadığını söyledi. Geçtiğimiz aylarda iki ABD gazetesi Washington Post ile Boston Globe'un satılması üzerine, New York Times'ın da satılacağı yönünde çıkan haberlerin sadece dedikodudan ibaret olduğu belirtildi. İşadamı Çen, dünya medyasında oldukça ilginç çıkışları ve yaptığı işlerle tanınıyor. Geçtiğimiz senelerde Çin'deki hava kirliliğinden ötürü kavanoz içerisinde temiz hava satan Çen, 2008'de Çin'de meydana gelen depremde mağdur olanlara ilk yardım eden kişi olmuştu. İki yıl önce de Tayvan'daki fakir ailelere 17 milyon dolar tutarında yardımda bulunan işadamının, çocukluğunda fakir olduğu ve iki kardeşini kaybettiği için kendisini hayır işlerine adadığı belirtiliyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Çinli çöp kralı NYT'yi istiyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN