Kutup Ayısı dalışıyla 137 bin dolar toplandı

Kanada'da, Kutup Ayısı dalışı için bir araya gelen vatandaşlar, hem Ruanda'da içme suyu kuyuları açılması için 137 bin dolar bağışta bulundu hem de eksi 25 derece soğukta Ontario Gölü'ne daldı

Giriş Tarihi: 3.1.2014
Kanada'da 29 senedir her yılın ilk günü ülke genelinde binlerce kişinin gerçekleştirdiği Kutup Ayısı Dalışı (Polar Bear dip), bu yıl da renkli görüntülere sahne oldu. Courage kardeşler tarafından 29 yıldır düzenlenen etkinlik için Oakville kenti sahillerine toplanan yaklaşık 5 bin kişiden bini, eksi 25 derece havada "hayır" için buz gibi göl suyuna daldı. Bu etkinliğe katılanlar 137 bin dolar bağışlarken, toplanan parayla Ruanda'nın Gashora ve Rugarama bölgelerinde 7 bin kişilik içme suyu kuyuları açılacağı belirtildi. İlk defa 29 yıl önce annesinin uyarısıyla başladıkları organizasyonu anlatan Todd Courage, "Bu yıl 29. organizasyonu yapıyoruz. Bugüne dek 1 milyon doların üzerinde bağış toplayıp, dünyanın muhtelif yerlerinde temiz suya muhtaç olan insanlara su sağlamaya çalıştık. Bu yıl da Ruanda'ya su kuyuları açtıracağız" diye konuştu.

'SU HAYATTIR'
Courage, "29 yıl önce bugün gibi yılın ilk günüydü. Çocuklar yatıyordu, onlara kızdım. 'Kalkın ve yıla taze bir başlangıç yapın. Gidin göle dalın' dedim. Arkadaşlarını da alıp göle gittiler ve daldılar. Su hayattır. Birlikte oldukları gönüllülerle, yıllarca birçok insan için hayat taşıdılar, onları suya kavuşturdular. Onlarla gurur duyuyorum. Bugün onlar da çocuklarıyla göle dalıyorlar" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kutup Ayısı dalışıyla 137 bin dolar toplandı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN