Herkül ABD'de 16 can aldı

ABD'nin kuzey ve kuzeydoğusu son 20 yılın en sert soğuklarıyla savaşıyor. 'Herkül' fırtınası yüzünden sıcaklık eksi 30 dereceye kadar indi, hayat durdu. Şu ana kadar 16 kişi de donarak veya kazalarda öldü

Giriş Tarihi: 6.1.2014
ABD'yi etkisi altına alan "Herkül" fırtınası nedeniyle şu ana kadar 16 kişi yaşamını yitirdi. Ülkenin kuzeydoğusunda son 20 yılın en soğuk kışının yaşanmasına neden olan "Herkül" fırtınası yaklaşık 140 milyon kişinin yaşadığı büyük bir alanı etkisi altına almış durumda. Hayatı durduran Herkül fırtınası, elektrik nakil hatlarında arızalara, binlerce uçak seferinin iptaline, kara ve demiryolu ulaşımının aksamasına neden oldu.

EVSİZLER İÇİN SEFERBERLİK

Fırtına sebebiyle hava sıcaklığının bazı bölgelerde sıfırın altında 30 dereceye kadar düştüğü ve dün itibariyle 16 kişinin öldüğü bildirildi. Ölümlerden bazılarının kötü hava şartlarının neden olduğu kazalardan, bazılarının ise donma vakalarından kaynaklandığı açıklandı. Öte yandan, aşırı soğuklar nedeniyle New York ve Boston'ta ısınma merkezleri oluşturuldu. Boston'da polis, halkla işbirliği yaparak, sokaklarda yaşayanları 911 acil yardım hattına bildirmeleri için çağrıda bulundu. New York'ta da ekipler, sokaklardaki evsizleri ısınma merkezlerine götürüyor. Cuma günü, New York'ta Birleşmiş Milletler ve başkent Washington'da okullar ile birçok devlet dairesinin kapanmasına neden olan soğuk havadan, en fazla etkilenen eyaletlerden biri olan Minnesota'da eyalet genelinde 17 yıl sonra bugün ilk kez okullar tatil edildi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Herkül ABD'de 16 can aldı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN