Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Hastaneyi sinekler bastı ameliyatlar iptal

Almanya'nın Düsseldorf şehrindeki St. Vinzenz Hastanesi'nde meyve sinekleri yüzünden bütün ameliyatlar iptal edildi. Hastalar başka bir kliniğe sevk edilirken, ameliyathanenin yaklaşık 2 hafta kapalı kalacağı bildirildi.

Giriş Tarihi: 8.1.2014 13:36
Almanya'nın en büyük hastanelerinden biri olan St. Vinzenz Hastanesi'nde yenilenen ameliyathaneler şu an işlemez durumda.Yaklaşık iki hafta önce ortaya çıkan sinekler nedeniyle ameliyat salonları teker teker kapatıldı.

Hastane yönetimi, yaklaşık 2 ila 6 milimetre boyunda olan bu sinekler yüzünden ameliyatların iki hafta boyunca yapılamayacağını açıklarken, ameliyathanelerin dezenfekte edilmesine başlandığını kaydetti.

Ameliyathanelerin steril bir ortam olması gerektiğini belirten doktorlar, sinekler yüzünden hastaların risk altında olduğuna dikkat çekti. Sineklerin nereden geldiğini araştıran yetkililer, binadaki eski bir atık su borusunun buna neden olduğunu tespit etti.

Borunun tamiratı tamamlandı, ancak ameliyathanelerin sineklerden temizlenmesinin zaman alacağı belirtildi. Yapılamayan ameliyatlar nedeniyle hastanenin büyük bir maddi kayıp yaşayacağı ifade edildi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Hastaneyi sinekler bastı ameliyatlar iptal
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN