Türkiye'nin en iyi haber sitesi

50 metrelik kalamar şoku!

Giriş Tarihi: 10.1.2014 17:06

'Japonya'da yaşanan nükleer facianın ardından boyu 50 metreye ulaşan ve Santa Monica'da kıyıya vuran dev kalamarın' görüntüsü şoke etti.

2011 yılında Japonya'daki Fukuşima Daiçi Nükleer Santrali'nde yaşanan facianın ardından denize salınan radyoaktif maddeler nedeniyle bazı deniz canlılarının genetik mutasyona uğrayıp 'devleştiği' iddia edilerek hazırlanan, "ABD'nin California eyaletinde kıyıya 50 metrelik kalamar vurdu" haberi görenleri şoke etti.

Santa Monica sahilinde, kafasından dokunaç uçlarına kadar yaklaşık 50 metre olduğu iddia edilen ve kıyıya vurduğu yerde etrafı gazeteciler ve meraklı halk tarafından çevrildiği görülen dev kalamar fotoğrafı gerçekten de ilk bakışta bazılarına çok inandırıcı geliyor.

Orijinali 'The Lightly Braised Turnip' sitesinde yayımlanan ancak daha sonra başka siteler tarafından da aynen kullanılan fotoğrafın bir Photoshop ürünü olduğu ortaya çıktı.

Bu asparagas haberin, nükleer tehlikelere dikkat çekmek amacıyla hazırlandığı sanılıyor. Aynı site geçtiğimiz ekim ayında da dev balık fotoğrafı yayınlamıştı.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
50 metrelik kalamar şoku!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN