Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Gazzeli gençlerin Şaron yorumu

Gazzeli gençler, Şaron'un ölümünden duydukları memnuniyeti, "Şaron öldü ama Filistin direnişi hala canlılığını koruyor" diyerek ifade etti.

Giriş Tarihi: 11.1.2014 22:14 Güncelleme Tarihi: 11.1.2014 22:14
Gazzeli gençler, Şaron'un ölümünden duydukları memnuniyeti, "Şaron öldü ama Filistin direnişi hala canlılığını koruyor" diyerek ifade etti

İsrail'in yıllardır uyguladığı ablukaya rağmen hayata tutunmaya çalışan Gazzeli gençler, yaklaşık 8 yıl komada kaldıktan sonra bugün hayatını kaybeden eski İsrail Başbakanı Ariel Şaron'un ölümünden oldukça mutlu olduklarını dile getirdi.

Şaron'u, gerek ülke içinde gerekse dışında Filistinlilere yönelik gerçekleştirdiği katliamlar ve üst düzey yetkililere yönelik suikastlarından ötürü "kan dökücü" diye nitelendiren Gazzeli gençler, "Şaron öldü ama Filistin direnişi hala canlılığını koruyor" dedi.

Mühendislik fakültesi öğrencisi Meryem Sakr, "Filistin halkıyla savaşan bütün İsrailli katiller tıpkı Şaron gibi ölecek ama biz ve direnişimiz yaşayacak" diye konuştu.

Şaron'un Filistin halkına yönelik neredeyse tüm katliamlarda payı olduğunu belirten Meryem Sakr, "Filistinliler, yıkılan evleri öldürülen masumları ve tüm bunlara sebep olan Şaron'u asla unutmayacak" ifadesini kullandı.

Filistin Gençlik Hareketi aktivistlerinden Hussam Salim de "Şaron'un ölümünden" dolayı duyduğu memnuniyeti dile getirerek, "Masum insanları katleden, Mescid-i Aksa'nın kutsallığını hiçe sayan Şaron öldüğü için şu anda çok mutluyum" değerlendirmesinde bulundu.

Medya organlarında Şaron'un ölüm haberinin yayımlanmasının ardından sevincini arkadaşlarına tatlı dağıtarak gösterdiğini dile getiren Mahmud ez-Zanun ise "Filistin halkının çektiği birçok sıkıntının sebebi olan kişinin bu dünyadan gitmesi beni çok mutlu etti. İsrailli tüm zorbaların aynı sonu yaşamasını temenni ediyorum" dedi.

Filistin için bugünün tarihi olduğunu savunan Zanun, "Hamas'ın kurucu lideri Ahmed Yasin ve Filistin eski Devlet Başkanı Yasir Arafat'a yönelik suikastlardan Şaron sorumludur" iddiasında bulundu.

Öte yandan Gazze'nin birçok bölgesinde eski İsrail Başbakanı Ariel Şaron'un ölüm haberinin ardından sevinç gösterileri düzenlendi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Gazzeli gençlerin Şaron yorumu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN