Hapisteki kocasının spermiyle bebek doğurdu

İsrail'in 2006 yılında tutukladığı Filistinli Tamer Zaanin'in eşi, kocasının hapisten gizlice dışarı kaçırılan spermleriyle erkek bebek sahibi oldu. Hasan bebeğin doğumu Gazzeliler arasında büyük sevinç yarattı

Giriş Tarihi: 12.1.2014
İsrail güvenlik kuvvetleri tarafından 2006'da tutuklanan Filistinli Tamer Zaanin'in eşi Hana, kocasının hapishaneden gizlice dışarı kaçırılan spermleri sayesinde doğum yaptı. Gazze'de ilk kez böylesine bir tıbbi mucizeye tanık olundu. Hana, Hasan ismini verdiği oğlunu kucaklarken "Çok yoruldum ama şu anda çok mutluyum" dedi. Geçen yıl Batı Şeria'da birkaç bebek bu yolla dünyaya gelirken, uygulama Gazze için bir ilk. Güvenlik nedenleriyle ve İsrail'in çıkardığı prosedür zorlukları yüzünden eşini ziyaret edemeyen Hana, kocası Tamer'in spermlerinin Gazze'ye hangi yolla aktarıldığını açıklamadı. Hasan'ın dünyaya gelişi Gazze'de büyük sevinç yarattı. Dünyanın önemli haber ajansları habere ve fotoğraflara ayrıntılı şekilde yer verdi. Tamer Zaanin'in erkek kardeşi ve bebeğin amcası Tarık Zaanin, İngiliz Reuters Haber Ajansı'na yaptığı açıklamada "Bugün bir kahramanın kahraman bir bebeği doğdu" dedi.

HAPİSTE 5 BİN FİLİSTİNLİ

2007'den bu yana Gazze'ye katı bir ambargo uygulayan İsrail, 5 binden fazla Filistinliyi de hapishanelerde tutuyor. Bu Filistinliler'in birçoğu aileleriyle görüştürülmezken, Filistin Devlet Başkanı Mahmud Abbas yönetimiyle İsrail arasında geçen yıl yeniden başlayan barış görüşmeleri çerçevesinde, tutuklulardan 104'ünün serbest bırakılması üzerinde anlaşma sağlanmıştı. Filistin kaynaklarına göre, 1967'den bu yana İsrail en az 750 bin Filistinliyi gözaltına aldı ya da tutukladı.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Hapisteki kocasının spermiyle bebek doğurdu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN