Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Mafya Masonlar aracılığıyla yargıya sızdı

Giriş Tarihi: 14.1.2014

İngiltere'de suç örgütlerinin polis ve yargı teşkilatı başta olmak üzere devletin dört bir yanına sızdığı ortaya çıktı. Yargıya sızan örgütler, devlete olan güveni tartışmaya açtı

İngiltere'de suç örgütlerinin polis ve yargı sistemi başta olmak üzere devletin birçok kurumuna sızdığına dair kanıtlar ortaya çıktı. Independent gazetesinin ortalığı karıştıran özel haberine göre ülkenin en azılı suç örgütleri, özellikle polis ve yargı alanına "görevini kötüye kullanan yetkilileri" yerleştirdi. Suç örgütlerinin kendi adamlarını devletin içine sızdırırken de Mason localarını kullandığı kaydedildi. Independent, söz konusu iddialarını 2002 tarihli bir belgeye dayandırdı. Gazetenin Londra Polis Teşkilatı'ndan elde ettiği "Gizli" ibareli belgenin "Operation Tiberius" isimli bir raporu içerdiği kaydedildi.

YARGIYA SIZMANIN KANITI ZOR

Raporda yeraltı örgütlerinin, Mason bağlantılarını kullanarak İngiliz Polis Teşkilatı Scotland Yard'a kendi adamlarını yerleştirdiklerinin dile getirildiği vurgulandı. Raporun sonuç kısmında polis ve yargıya sızan kişiler için "kanıtlanması en zor suç örgütleri" yorumu yapılmış. Haberde ayrıca "Gizli el sıkışmalarıyla ünlü olan Mason localarının uzun süredir, yargı ve polis sisteminde üyeleri olduğundan şüpheleniliyordu. Ancak siyaset dünyası ve medyanın büyük bir bölümü bu görüşü komplo teorisi olarak görüyor. Operation Tiberius raporu ise Independent'ın ortaya çıkardığı bir diğer kanıt" denildi. Scotland Yard Sözcüsü Independent'a "Londra Emniyeti, hiçbir personelimizin halkın polise olan güvenini sarsacak davranışları sergilemesini hoşgörü göstermeyecektir" dedi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Mafya Masonlar aracılığıyla yargıya sızdı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN