Yermuk Mülteci Kampı'nda büyük dram

Giriş Tarihi: 16.1.2014 19:28

Hamas'ın, Yermuk Mülteci Kampı'na uygulanan ambargonun kaldırılması için Hizbullah ve İran ile görüşmelerde bulunduğunu açıkladı.

Hamas, Suriye'nin başkenti Yermuk Mülteci Kampı'na uygulanan ablukanın sona ermesi için İran ve Lübnan Hizbullah'ı ile görüşmelerde bulunduğunu belirtti.

Hamas yetkilisi Halil el-Hayye, "Yermuk Mülteci Kampı'ndaki ablukanın sona ermesi için Suriye rejimine yönelik nüfuzlarını kullanması amacıyla İran ve Lübnan Hizbullah'ı ile görüşmeler yapıyoruz. Taraflar arasında karşılıklı anlayış sağlandı ama verdiğimiz çabalar henüz tam olarak başarıya ulaşmadı" dedi.

Hayye,"Kampa yönelik ablukanın kalkması, insani yardımların ulaşması ve açlıktan ölme tehlikesi altındaki halkı kurtarmak için Hizbullah ve İran'dan Suriye rejimi üzerindeki nüfuzunu kullanmasını istiyoruz. Yermuk Mülteci Kampı'ndaki silahlı gruplara da akan kanın durması, binlerce sivilin hayatının kurtulması için kamptan ayrılmaları çağrısı yapıyoruz. Kamptan ayrıldıkları takdirde hiç kimse 'kamptaki ablukanın sebebi silahlı gruplardır' bahanesini kullanamayacak" diye konuştu.

Suriye'nin başkenti Şam'da 187 gündür Esad rejiminin ablukası nedeniyle gıda ve ilaç girişine izin verilmeyen Yermuk Mülteci Kampı'nda 49 kişi açlıktan ölmüştü.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Yermuk Mülteci Kampı'nda büyük dram
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN