50 ülkede 54 düğün

İngiliz Alex Pelling ve Lisa Gant 50 ülkede, oranın gelenekleriyle düğün yaptı. Türkiye'ye de gelen ve Fethiye'de nikâh tazeleyen çift, iki buçuk yıldır yollarda

Giriş Tarihi: 20.1.2014
İngiltere'nin Manchester kentinde yaşayan Alex Pelling ve Lisa Gant çifti, 2011'den bu yana dünyanın 50 ülkesinde 54 kez nikâh yaptı. Bazen bir ülkenin birkaç şehrinde düğün yapıp oranın kültürünü öğrenmeyi amaçlayan çift, sıradışı yolculuklarını bu yılın temmuz ayında Avustralya'da tamamlamayı planlıyor. Macera dolu yolculuklarını blog üzerinden paylaşan çiftin Facebook'ta da 37 binden fazla takipçisi var.

ORTA VE GÜNEY AMERİKA'DA 6 AY...

Yolculuklarına 2011 yılının temmuz ayında İngiltere'den başlayan Alex Pelling ve Lisa Gant, ilk durakları Kanada'ya ulaştıktan sonra, Kanada içinde kara yoluyla 3 ay dolaştı. Buradan Hawaii'ye geçen çift, oradaki bir aylık ikâmetin ardından ABD'ye geçti. ABD'yi baştan başa otomobille kat edip Meksika'ya doğru devam eden Alex ve Lisa, ardından Orta ve Güney Amerika'da toplam 6 ay kaldı ve New York'a geri döndü. Gemiye atlayıp Fas'a geçen çift kara yoluyla Kuzey Afrika'yı dolaştı, ardından Güney Afrika'da bir ay geçirip Türkiye'ye geldi. Özellikle İngiliz turistlerin büyük ilgi gösterdiği Muğla'nın Fethiye ilçesinde Türk geleneklerine göre düğün yapan Alex ve Lisa, Fethiye'nin dünyaca ünlü kaya mezarlarının önünde fotoğraf çektirmeyi de ihmal etmedi. Türkiye'den sonra Ukrayna üzerinden Rusya ve Orta Asya'ya uzanan maceraperest çift, 3 aylarını Çin'de geçirip Endonezya ve Malezya yoluyla bu yılın temmuz ayında yolculuklarını Avustralya'da tamamlamayı düşünüyor.

DÜĞÜNLERİNE 40 KİŞİ GELMİŞTİ

Gittikleri her ülkede, özellikle geleneklere ve inanışlara uygun düğün törenleri yapan çifti Guatemala'da bir volkanın kenarında ya da Meksika'da Maya adetlerine göre düğün fotoğrafı çektirmiş halde görmek mümkün. Kolombiya'da çiftçiler gibi eşek üzerinde düğününe gelen Lisa'yı, yerel kıyafetler giymiş Alex'in karşıladığı kare ise takipçilerin en beğendiği fotoğraflardan biri. İngiltere'nin Manchester kentinde 2011'deki düğünlerine sadece 40 kişilik bir arkadaş grubunun katıldığını anlatan Alex ve Lisa, takipçilerine de şu mesajı veriyor: "Biz Alex ve Lisa. Nerde evlenebiliriz sorusunun cevabını aramaya devam ediyoruz. 27 yaşındaki minibüsümüz de bu benzersiz macerada bize eşlik ediyor."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
50 ülkede 54 düğün
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN