Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Putin: "Eşcinsellik pedofiliden farksız

Giriş Tarihi: 20.1.2014 09:57 Güncelleme Tarihi: 20.1.2014 13:51

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin Sochi Olimpiyatları öncesi basın mensuplarına verdiği röportajda eşcinsellerin pedofiliden farksız olduğunu belirtti.

Gelecek ay yapılacak Soçi Olimpiyatları öncesi soruları yanıtlayan Putin, eşcinsel sporcular ve taraftarlara yeni teminatlarda bulundu. Putin, eşcinsellerle pedofilinin eşit olduğunu dile getirdi. BBC muhabirinin insanların eşcinsel doğduğu ya da eşcinsel olabileceği konusundaki sorusuna cevap vermeyi reddeden Putin, "Soçi'ye katılımcı yahut konuk olarak gelmeyi planlayan eşcinseller için bir endişe olmayacak" dedi. Putin açıklamasında ayrıca ülkede doğum oranının artması için Rusya'nın kendisini homoseksüellikten arındırması gerektiğini belirtti. Çıkarılan yasanın eşcinsellik ve pedofili propagandasını engellemek amaçlı olduğunu da kaydeden Putin, eşcinsellerde çocuk istismarı oranının daha yüksek olduğunu açıkladı. Putin'in eşcinselliğe karşı bir diğer argümanı ise Rusya'nın geçen yıl ilk kez doğum oranının ölüm oranından fazla olması. Putin, ülkede nüfus oranının artmasının ülkenin kalkınması için hayati bir durum olduğunu belirtti.

Rusya'da geçen yıl geleneksel olmayan cinsel ilişki propagandası yasaklanmış, bu durum ülkede küçük çaplı da olsa tepkilere neden olmuştu. Rus kanunları çocukların homoseksüellik hakkında bilgi edinmesinin çocukların cinsel yönelimini etkileyebileceğini belirtiyor. Eşcinsellerin Soçi Olimpiyatları sırasında tehdit edileceğine dair uluslararası endişeler sonrası Rus ve olimpiyat yetkilileri herhangi bir ayrımcılığın olmayacağını söylemişti. Putin de açıklamasında bu tutumu yeniledi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Putin: "Eşcinsellik pedofiliden farksız
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN