Türkiye'nin en iyi haber sitesi

"11 bin işkence belgelendi"

Giriş Tarihi: 22.1.2014 12:10 Güncelleme Tarihi: 22.1.2014 12:13
Suriye Muhalif ve Devrimci Güçler Ulusal Koalisyonu Başkanı Ahmet el-Carba, Suriye'de savaş suçu işlendiğine ilişkin fotoğrafları göstererek, "Uluslararası medya, Suriye'de 11 binden fazla tutuklunun işkenceye maruz kaldığını belgeledi" dedi.


İNGİLTERE, SURİYE HALKINA SİSTEMATİK ŞİDDET UYGULADIĞINA DAİR KANIT SUNDUĞUNU BELİRTTİ

İngiltere Dışişleri Bakanlığı, Suriye'de savaş suçlarını belgeleyen fotoğraflarla ilgili raporun, Esed rejimi tarafından Suriye halkına yönelik sistematik şiddet ve vahşet uygulandığına dair kanıt sunduğunu belirtti.

Bakanlık, AA, Guardian, CNN ve TRT tarafından dünyaya duyurulan, Suriye'de Esed rejimi tarafından işlenen savaş suçlarını belgeleyen rapora ilişkin açıklama yaptı.

Açıklamada, "Bu rapor, Esed rejimi tarafından Suriye halkına yönelik sistematik şiddet ve vahşet uygulandığına dair daha fazla kanıt sunuyor. Bu konuda açığız, Esed gitmeli. Suriye'deki tüm insan hakları ihlalleriyle ilgili harekete geçilmesi ve sorumluların hesap vermesi için baskı yapmaya devam edeceğiz.

Birleşik Krallık bu tür çalışmalarda etkin bir rol üstleniyor. İnsan hakları ihlallerini belgeleme konusunda kaynak yardımında bulunuyor. Silahlı gruplara, Silahlı Çatışma Hukuku konusunda eğitim görmeleri, sorumluluklarını anlamaları için kaynak yardımında bulunuyor" denildi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
"11 bin işkence belgelendi"
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN