Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'Konferans başarılı olamaz'

Giriş Tarihi: 22.1.2014
Suriye Muhalif ve Devrimci Güçler Koalisyonu (SMDK) Genel Sekreteri ve muhalefetin 2 numaralı ismi Bader Jamous, Cenevre-2 konferansı yolunda SABAH'a konuştu:
Cenevre 2 toplantısına 11 kişilik bir heyet olarak katılacağız. Bunların arasında çeşitli kesimlerin temsilcileri olan Başkanımız Sayın Ahmed Al Carba, Mişel Kilo, Nazir Hakim ve Süheyl Atasi de yer alacak. Koalisyonu temsilen heyetimizde 2 kadın bulunuyor.
Açıkçası rejimin yaklaşımına bakıldığında, terörist tanımlamalarına bakıldığında, Cenevre-2 konferansının çok da başarılı olacağına inanmıyoruz. İnanın bana, ne ben ne de bir başkası. Biz sadece burada olmamız gerektiğini bildiğimiz için geldik. Rejimin herhangi bir geçiş sürecine hazır olmadığını söyleyebilirim. Ayrıca Rusya Dışişleri Bakanı Sayın Lavrov'un toplantıyla ilgili demeçleri de ortada.
Koşullarımız belli. İnsani yardım koridoru açılarak insanlara yardım ulaştırılması, tutuklu kadın ve çocukların serbest bırakılması, bombardımanın dondurulması, tam yetkili geçiş yönetimi kurulması. Bunlarda anlaştıktan sonra, ayın 24'ünde ona göre müzakerelere başlamamız gerekiyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'Konferans başarılı olamaz'
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN