IŞİD'e büyük darbe

Giriş Tarihi: 24.1.2014 12:37

Suriye'de Muhalif İslami Cephe, Halep'in kuzeyinde Irak Şam İslam Devleti'ne (IŞİD) büyük kayıplar verdirerek, birçok belde ve köyün denetimini tekrar sağladı.

Suriye Yerel Koordinasyon Komitesi (LCC) Halep medya sorumlusu Ahmed Muhammed Ali, AA muhabirine yaptığı açıklamada, İslami Cephe'ye bağlı birliklerin Halep'in kuzeyinde yer alan Anadan, Beyanun, Reytan, Mari ve Tel Rıfat beldeleri ile Herdatani ve Meskan köylerinin kontrolünü IŞİD ile girdiği çatışmalardan sonra tekrar sağladığını söyledi.

İslami Cephe'nin, söz konusu belde ve köylerde IŞİD karargahlarına düzenlediği saldırılar sonucunda tank mermisi, füze ve mermilerinin de içinde bulunduğu çok sayıda askeri mühimmatı ele geçirdiğini ifade eden Ali, "İslami Cephe, IŞİD üyelerini Halep kent merkezinden tamamıyla çıkardı, fakat IŞİD üyeleri de Halep'in Bab beldesinde toplanmaya başladı. İslami Cephe, yakın bir zamanda oraya da bir operasyon düzenleyecektir" dedi.

Bu arada, Tevhid Tugayı basın sorumlusu Salih Anadani de "Esad rejimi ne zaman sıkışırsa IŞİD muhalifleri zora sokacak ya bir fotoğraf ya da bir görüntü yayınlardı. Şimdi IŞİD bunu yapmayarak doğrudan silahlı muhalifleri hedef alan saldırılar gerçekleştiriyor. silahlı muhaliflerin komtanlarını öldürüyor" diye konuştu.

"IŞİD, muhalif bölgelere yardımların engelenmesi için sınır kapılarının kontrolünü sağlamak istiyor" diyen Anadani, "IŞİD'in ve faaliyetleriyle rejim için çalıştığını görüyoruz" ifadesini kullandı.

İslami Cephe'nin Halep'in kuzeyinde birçok belde ve köyün denetimini tekrar IŞİD'ten geri aldığını doğrulayan Anadani, "İslami Cephe'nin kuzeyde IŞİD'e karşı büyük bir operasyonu olacak" diye konuştu.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
IŞİD'e büyük darbe
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN