'At Yılı' için dev sofra

Çin takvimine göre 31 Ocak'taki At Yılı için kutlamalar başladı. Bu çerçevede yapılan etkinlikte 30 bin kişi bir arada yemek yedi

Giriş Tarihi: 26.1.2014
Yeni yıl tatillerini istedikleri gibi geçiremeyenler Çin'de ikinci bir şans bulabilir. Dünyanın en kalabalık ülkesi Çin'de yeni yıl için sayılı günler kaldı. Ülkedeki 12 Yıllık Hayvan Takvim'e göre 31 Ocak'ta At Yılı'na girilecek. Yılan Yılı'nı geride bırakan Çinliler'e göre At Yılı genellikle bolluk ve mutlulukla geçiyor. Çinliler'e göre "İyi bir at hiçbir zaman başını arkasındaki çimlere çevirmez" yani sürekli ileri bakar. Bu nedenle At Yılı'nda doğanların da umutla sürekli geleceğe bakacakları bir sürece girdikleri kaydedildi. Yeni Yıl kutlamaları çerçevesinde ayrıca 24 Şubat'a kadar 3 milyar 600 milyon yurtiçi seyahat yapılması bekleniyor. Yeni Yıl kutlamalarında en çok önem verilen etkinlikse yemek masaları oluyor.

'10 BİN AİLE YEMEĞİ'
Bu çerçevede birçok bölgede kutlamalara çoktan başlandı. Hubei eyaletinin Wuhan kentinde de "On bin aile yemeği" düzenlendi. Bölge sakinlerinin organize ettiği etkinlikte 30 kin kişi yemek yedi. Etkinlik çerçevesinde, açık büfe için 11 binden fazla tabak hazırlandığı belirtildi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'At Yılı' için dev sofra
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN