Türkiye'nin en iyi haber sitesi

ABD havalimanları cephanelik gibi

ABD'de 2013 yılı boyunca havalimanlarında yolcuların üzerinden ve valizlerden, el bombasından gürze ve tabancalara kadar 2 bine yakın silah çıktı. İçinden insan kafatasına ait kalıntılar çıkan valiz bile var.

Giriş Tarihi: 31.1.2014
ABD'de havayoluyla seyahat eden yolcuların üzerlerini ve valizlerini denetlemekten sorumlu Ulaşım Güvenliği Kurumu (TSA), geçen yıl havaalanlarındaki güvenlik kontrollerinde bin 813 ateşli silahın çıktığını açıkladı. 2012 ile karşılaştırıldığında çıkan silahlarda yüzde 17'lik artış yaşandığını belirten TSA yetkilileri, ele geçirilen silahlardan yüzde 81'ininse dolu olduğunu söylüyor. Amerikalı yetkililerin çantaların içinde bulduğu malzemelerse bir cephaneleği andırıyor. Bunlar arasında bir intihar bomba eylemi yeleği, patlayıcı madde şeklinde hediyelik eşyalar, 136 orijinal ve taklit el bombası, ruj biçiminde şok tabancası, farklı tipte bıçaklar, değnek şeklinde kılıç ve hatta gürz yer alıyor.

İNSAN KEMİĞİ BİLE ÇIKTI
Florida'da bir yolcunun insan kafatasına ait parçarla yakalandığını belirten yetkililer, bazı yolcuların ateşli silahları bacaklarına sararak gizlemeye çalıştığını veya silahı çantanın gizli bir bölümüne koyduklarını söylüyor. İki silahı bir gazetenin arasına koyup gizlemeye çalışan veya deterjan kutusunun içine koyarak güvenlik kontrolünden geçirmeye çalışanlar da var. Havaalanı polisi, yasak olan bir silahın çantada bulunması halinde önce silaha el koyuyor. Ardından yolcuyla görüşerek silahı neden taşıdığını anlamaya çalışıyor ve yasal süreci başlatıyor. 2005'te sadece 660 silahın bulunarak el koyulduğunu belirten TSA yetkilileri, bu sayının her geçen yıl arttığını kaydediyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
ABD havalimanları cephanelik gibi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN