Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Fransız dişçiler greve gitti

Fransa'da sosyal güvenlik sisteminin ödediği katkı payının 25 yıldır artırılmamasını eleştiren dişçiler bugün greve gitti.

Giriş Tarihi: 3.2.2014 15:42
Dişçi Sendikaları Konfederasyonu'nun çağrısına uyan diş hekimleri, bugün kliniklerini açmayacak ve hasta tedavi etmeyecek.

Dişçiler, bugün ayrıca telesekreterlere bırakacakları kısa açıklamada, hastalarına greve gitme nedenlerini açıklayacak ve onların da kendilerine destek vermesini isteyecek.

Diş tedavisinde kullanılan yüksek teknoloji alet ve cihazların pahalılığından şikayetçi olan diş hekimleri, amaçlarının daha çok para kazanmak olmadığının altını çizerken, yeni tedavi teknolojilerine uyum sağlama konusunda yapacakları masrafları karşılamak için katkı paylarının artırılması gerektiğini savunuyor.

Doktorlar, özellikle yaptıkları protezlerde sosyal güvenlik sisteminin ödeyeceği katkı payının artmasının kendilerini ve hastalarını rahatlatacağını belirtiyor.

Ekonomik büyüme konusunda zor bir dönem geçiren ve artan işsizlik ve bütçe açıkları ile başı dertte olan sosyalist hükümet, sosyal güvenlik sistemindeki "kara delikleri" kapatmak için bu tür taleplere çok sıcak bakmıyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Fransız dişçiler greve gitti
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN