Türkiye'nin en iyi haber sitesi

UNICEF'ten Orta Afrika için çağrı

BM Çocuklara Yardım Fonu (UNICEF), Orta Afrika Cumhuriyeti'nde çatışmaların neden olduğu insani felaketin önlenebilmesi için uluslararası topluma elinden geleni yapması çağrısında bulundu.

Giriş Tarihi: 5.2.2014 15:05 Güncelleme Tarihi: 5.2.2014 15:50
OAC'yi geçen ay ziyaret eden UNICEF İcra Direktörü Anthony Lake, saldırıya uğrayan Müslümanların ülkenin doğu veya kuzey bölgelerine gitmeleri için zorlandığını belirterek, bu durumun ülke ve halkın geleceği için tehlikeli olduğunu kaydetti.

Saldırılara maruz kalan çocukların acımasızca öldürüldüğüne dikkati çeken Lake, çocuklar için herhangi bir korumanın olmadığını söyledi.

Dünya twitter

Bu arada BM Dünya Gıda Programı ise başkent Bangui'de sadece bir haftalık yiyecek malzemesinin kaldığını açıkladı. BM İnsani İşler Koordinasyonu ise ülkenin ihtiyacı olan 551 milyon dolardan sadece 60 milyonluk bölümünün toplanabildiği belirtildi.

Geçen yıl mart ayındaki darbenin ardından siyasi kriz içerisinde olan ülkede, aralıktan bu yana Müslüman ve Hristiyanlar arasında çıkan çatışmalarda binden fazla kişi ölmüş, yaklaşık 1 milyon kişi evlerini terk etmek zorunda kalmıştı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
UNICEF'ten Orta Afrika için çağrı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN