Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Suriye'de binlerce çocuk öldü

Giriş Tarihi: 10.2.2014 07:12 Güncelleme Tarihi: 10.2.2014 10:51

Suriye'de yaşanan iç savaşın acısını en fazla çocuklar yaşıyor.

Yüz binlerce çocuk iç savaş sonrasında yaşamlarını evlerinden uzakta çok zor şartlarda sürdürüyor. UNICEF'in dünyada çocuklarının çektiği sıkıntıları dile getirdiği ve geçen hafta yayınladığı raporun ardında bu kez sadece Suriyeli çocukların yaşadığı dramı anlatan bir rapor da BM tarafından yayınlandı.

Dünya twitter

Geçtiğimiz günlerde BM tarafından yayınlanan son rapora göre, Suriye'deki çocukların çeşitli güçler tarafından savaştırılmaya zorlandıkları, Suriye rejimi tarafından ise gözaltında da muhtelif işkencelere tabii kaldıkları ve sistematik işkence sonucunda çok sayıda Suriye'li çocuğun öldüğü bildirildi. Raporda üç yıl süren iç savaşta yaşamını yitiren çocuk sayısının on binin üzerinde olduğu belirtildi.

BM Genel Sekreteri Ban Ki-mun tarafından BM Güvenlik Konseyi'ne sunulmak için hazırlanan rapor komşu ülkelerdeki mülteci kamplarında yaşayan çocukların, Özgür Suriye Ordusu saflarında Suriye Hükümeti'ne karşı savaştırıldıkları belirtildi.

ÇOCUKLARA İŞKENCE YAPILIYOR

BM raporunda çocuklara uygulanan bazı işkence yöntemleri arasında kabloyla dövme, elektrik şoku , el ve ayak tırnaklarının sökülmesi, tecavüz, vücutlarında sigara söndürme, hücreye hapsi ve yakınlarına uygulanan işkenceyi çocuklara seyrettirmek gibi tüyler ürpertici yöntemlerin uygulandığı belirlendi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Suriye'de binlerce çocuk öldü
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN