Türkiye'nin en iyi haber sitesi

İnsanoğlunun eğlenmek için bahanesi çok

Giriş Tarihi: 17.2.2014
Dünyada, festival ve karnaval zamanı başladı

Dünyada bir yanda kanlı savaşlar bir yanda sefalet bir yanda ekonomik krizler devam ederken insanoğlu eğlencesinden de vazgeçmiyor. Ülkelerin kendi kültürleri çerçevesinde yüzlerce yıl sürdürdüğü karnaval ve festivaller binlerce kişiyi sokaklara döküyor. İşte kimi dini inanışlar gereği, kimi dans için, kimi gastronomi için kimi doğa için yapılan festival ve karnavallardan bazıları:

9 bin çıplak Japon erkek ne yapıyor?

Kutsal Sopa Festivali: Japon halkı arasında 'Çıplak Festival' olarak bilinen bu etkinlğin görüntüler hayret verici. 9 bin erkek bir tapınakta dev bir kovanın içine giriyor. Ardından Japon din adamlarının yukarıdan attığı ve kutsal olduğuna inanılan shingi isimli sopayı yakalamaya çalışıyorlar. Bu sopaları yakalayanlar o yıl şansı da yakaladığına inanıyor.

Paraguay'da samba için sokaklar taştı

Llmadas: Paraguay'ın en büyük sokak karnavalı olan Llmadas'ın özü sambaya dayanıyor. Bolivya ve Uruguay'da da bu karnaval yapılıyor. Llmadas, İspanyolca'da çağrı anlamında. Karnaval için tıpkı Brezilya'daki gibi samba okulları aylar öncesinden hazırlıklar yapıyor.

Nice Karnavalı'nda gastronomi şov

Nice Karnavalı: Fransa'nın Nice kentinde 4 Mart'a kadar sürecek olan Nice Karnavalı'nın bu yılki teması gastronomi. Festivalin dev figürlerle yapılan açılış geçidi bu yıl da renkli görüntülere sahne oldu. Dünya liderleri ve sinema dünyasının ünlü isimleri dev maketlerle yemek pişirirken tasvir edildi.

Venedik Karnavalı bu yıl doğa temalı

Venedik Karnavalı: Dünya genelinde maskeleriyle tanınan Venedik Karnavalı'nın bu yılki teması doğa. Karnaval boyunca kent, gerek kültürel gerekse eğlence üzerine kurulu gösteri ve etkinliklere ev sahipliği yapıyor. 4 Mart'a kadar sürecek karnavalın dünya genelinde tanınmasını sağlayan özel maske ve kostümlerin sergileneceği yarışmanın büyük finali 2 Mart'ta.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İnsanoğlunun eğlenmek için bahanesi çok
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN