Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Katiller mutlaka bulunmalı

Giriş Tarihi: 19.2.2014 10:36
Bavyera Eski Başbakanı Dr. Günther Beckstein, Almanya'da 8'i Türk 10 kişiyi öldüren ırkçı Neo-Nazi katillerin kurduğu NSU örgütünü lanetlediğini ifade etti. Daha ilk cinayet olan Enver Şimşek cinayetinden hemen sonra "Yabancı düşmanlığı olabilir mi" diye sorduğunu ifade eden Beckstein, kökeni ne olursa olsun herkesin Almanya'da eşit şartlarda yaşama hakkı olduğunu vurgulayarak, ırkçı saldırılara karşı sıfır toleransla hareket edilmesi gerektiğini sözlerine ekledi.


YALNIZ DEĞİLLERDİ

Bavyera eski Başbakanı Günther Beckstein, "Hiçbir delilim yok, ama içimden bir ses bana bu ırkçı saldırıları gerçekleştirenlerin yalnız olmadığını söylüyor. Nürnberg'de halen serbest dolaşan işbirlikçiler olmalı,devletin bu kişleri bulup mutlaka cezalandırması gerekir" diye konuştu. NSU'nun tüm yönleriyle aydınlatılmasını isteyen Dr. Günther Beckstein, dışardan gelen birinin kolayca bulamayacağı olay yerleri seçildiğine dikkat çekti. Bir gazeteye ulaştırılan ve NSU'nun cinayetleri ele aldığı video kaydının posta yoluyla gönderilmediğine dikkat çeken Beckstein, "Bunu birinin posta kutusuna elden atmış olması gerekir" dedi.

KÜPÜRDEKİ NOT

Kendi görev süresi içinde kendisini en çok bu seri cinayetlerin etkilediğini kaydeden Beckstein, "Birinci cinayetin işlendiği yer, evime 1 kilometre bile uzaklıkta değil. Ben o çiçekçiden çoğu kez çiçek almışımdır" dedi. 12 Eylül 2000 tarihli bir gazete küpürünün üzerine "Lütfen ayrıntılı rapor verin. Yabancı düşmanı bir eylem olabilir mi?" yazdığını ifade eden Beckstein, Halit Yozgat cinayetinden sonra olay yerinde bulunduğu ortaya çıkan Alman ajan Andreas Temme'nin gözaltına alınmasıertesinde, muhbire konuşma izni verilmesi isteğinde bulunduğunu da sözlerine ekledi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Katiller mutlaka bulunmalı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN