Kıbrıs'ta çapraz müzakere dönemi başlıyor

Kıbrıs Türk tarafının müzakerecisi Kudret Özersay, müzakerecilerin eş zamanlı Atina-Ankara ziyaretlerini 27 Şubat'ta yapacağını belirterek, bu ziyaretlerin tarihi olacağını söyledi.

Giriş Tarihi: 19.2.2014 11:38
Özersay, yaptığı açıklamada, Kıbrıslı Türklerin, garantör devlet olan Yunanistan, Kıbrıslı Rumların da Türkiye ile doğrudan diyalog başlatması açısından ziyaretlerin öneminin altını çizdi.

Kudret Özersay, müzakerenin Kıbrıslı Türkler ve Kıbrıslı Rumlar arasında yapılacağını vurgulayarak, yeni ortaklığın Kıbrıslı Rumlar ile Kıbrıslı Türkler arasında olacağına işaret etti.

Dünya twitter

"ZİYARETLER, 27 ŞUBAT'TA GERÇEKLEŞECEK"

Atina ve Ankara ziyaretlerinin 27 Şubat'ta gerçekleşeceğini söyleyen Özersay, "Ziyaret, kuşkusuz tarihi bir ziyaret olacak. Yani büyük ihtimalle 26 Şubat'ta Atina ve Ankara'ya ulaşılacak. 27 Şubat'ta aynı düzeyde olan Yunan ve Türk dışişleri bakanlıkları yetkilisiyle çapraz görüşeceğiz. Muhtemelen görüşmeler aynı sürelerde olacak, eşitlik sağlanacak ve ertesi gün de Kıbrıs'a geri dönülecek" diye konuştu.

"METİN ÜZERİNDE UZLAŞILDIKTAN SONRA REFERANDUMA GİDİLECEK"

Üzerinde uzlaşmaya varılan metnin referanduma götürüleceğini ifade eden Özersay, "Öncelikle metin üzerinde uzlaşılması gerekir. Öncelikli hedefimiz, al-ver yaparak bir sonuca ulaşılmasıdır. Referandum son aşamadır" ifadesini kullandı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kıbrıs'ta çapraz müzakere dönemi başlıyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN