Ünlü sanatçıya 30 milyon € ceza

Fransızların ünlü şarkıcısı Enrico Macias, bir İzlanda bankasına olan kredi borcu yüzünden 30 milyon euro para cezasına mahkûm edildi. "Mahkemenin hükmü yok" diyen Macias, kararı tanımadığını açıkladı

Giriş Tarihi: 2.3.2014
Cezayir asıllı Fransız sanatçı Enrico Macias, iflas aşamasındaki bir İzlanda bankasından aldığı krediyi ödemediği için Lüksembourg Mahkemesi tarafından, bu bankaya faiziyle birlikte 30 milyon euro ödemekle cezalandırıldı. Mahkeme, 2007'de 35 milyon euro kredi çeken ünlü şarkıcının, borcunu ödemesini garanti altına alabilmek için Macias'ın yaşam sigortasının da ipotek altına alınmasına karar verdi. Karara ilk başta telaşlanan Macias, avukatlarıyla yaptığı toplantının ardından mahkemenin kararının hiçbir hüküm ifade etmediğini ve gereğini yerine getirmeyi düşünmediğini açıkladı.

VİLLALARINI İPOTEK ETTİRDİ

Hüzünlü ve ümit dolu şarkılarıyla sadece Fransa'nın değil, Avrupa ve Kuzey Afrika başta olmak üzere tüm dünyanın beğenisini toplayan Macias 2007'de İzlanda merkezli Landsbanki bankasından 35 milyon euro tutarında bir kredi çekmişti. Macias ve şimdi hayatta olmayan karısı yüksek miktarlı kredi için Fransa'nın lüks tatil beldesi Saint Tropez'de bulunan 2 villalarını ipotek ettirmişlerdi. Macias, bankanın tüm taahütlerini yerine getirmediği için kendisine tazminat ödemesi gerektiğini talep ederken, Lansbanki yetkililerin kredi borcunu ödemeyen ünlü şarkıcının kendilerini zarara uğrattığını ve bu zararın yasal faiziyle birlikte 35 milyon euroyu bulduğunu savunuyordu. Fransa'da yayın yapan Le Parisien Gazetesi'ne konuyla ilgili açıklama yapan Macias ise Lüksembourg Mahkemesi'nin aleyhine verdiği kararı tanımayacağını söyledi. Kararı duyduğunda telaşlandığını söyleyen ünlü şarkıcı avukatlarına danıştıktan sonra mahkemenin hükmünün, Saint Tropez'deki villalar üzerinde etki doğurmayacağını öğrenince rahatladığını ve 30 milyon euroluk cezayı ödemeyi düşünmediğini söyledi. Macias, bankanın taahhütlerini yerine getirmediği için çektiği krediye dokunmadığını da sözlerine ekledi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Ünlü sanatçıya 30 milyon € ceza
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN