Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Osmanlı torunundan şaşırtan teklif

Türk kökeniyle de bilinen Londra'nın Muhafazakar Partili Belediye Başkanı Boris Johnson, aileleri tarafından radikalleşme riski altında olan Müslüman çocukların devlet bakımına alınmaları gerektiğini söyledi.

Giriş Tarihi: 3.3.2014 17:14 Güncelleme Tarihi: 3.3.2014 17:15
Boris Johnson, İngiliz Daily Telegraph gazetesi için kaleme aldığı makalede, Müslüman çocukların aileleri tarafından radikalleştirilmesinin çocuk istismarı anlamına geldiğini belirterek, bu çocukların ailelerinden uzaklaştırılması gerektiğini vurguladı.

Makalesine, "Çocuklar evde cinayeti ve bombalamayı öğreniyor" başlığını atan Johnson, "aşırı İslamcı riski" altındaki Müslüman çocukların ailelerinden uzaklaştırılarak, potansiyel "katil" ve "intihar bombacısı" olmalarının önüne geçilebileceğini yazdı.

İngiltere'deki bazı Müslüman gençlere "delice şeyler öğretildiğini" ifade eden Johnson, öğretilenlerin geçen mayıs ayında Lee Rigby adlı İngiliz askerini Londra'da sokak ortasında bıçaklayarak öldüren iki kişinin görüşlerine benzer görüşler olduğunu belirtti.

İngiliz asker Lee Rigby, Londra'nın güneydoğusunda gün ortasında bıçaklanarak öldürülmüştü. İngiliz hükümeti olayı "terör saldırısı" olarak nitelemişti. Asker Rigby'nin ölümüyle suçlu bulunan iki kişi, askere önce arabayla çarpmış, daha sonra yolun ortasına sürükleyerek bıçaklamış ve başını satırla kesmek istemişti. Olayın suçluları geçen hafta ömür boyu hapis cezasına çarptırılmışlardı.

OSMANLI TORUNU

Boris Johnson, 1853'ten cumhuriyetin kuruluşuna kadar Osmanlı'nın son hükümeti Damat Ferit Paşa hükümetinde İçişleri Bakanı olarak da görev yapmış olan gazeteci Ali Kemal Bey'in torunu.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Osmanlı torunundan şaşırtan teklif
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN