Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Mursi'nin yargılanması 9 Nisan'a ertelendi

Mursi'nin yargılandığı "Casusluk ve Vadi'n Natrun Hapishanesi'nden kaçma" davalarında "reddi hakim" talebinin görüşülmesi 9 Nisan'a ertelendi.

Giriş Tarihi: 3.3.2014 17:09 Güncelleme Tarihi: 3.3.2014 17:10
Mısır'da askeri darbeyle görevinden uzaklaştırılan seçilmiş cumhurbaşkanı Muhammed Mursi ve 130 sanığın yargılandığı "Casusluk ve Vadi'n Natrun Hapishanesi'nden kaçma" davalarında, savunma heyetinin "reddi hakim" talebinin görüşülmesi ertelendi.

Kahire İstinaf Mahkemesi, Hürriyet ve Adalet Partisi (HAP) Genel Sekreteri Muhammed el-Biltaci ve Darbeyi Ret ve Meşruiyete Destek İçin Ulusal İttifak liderlerinden Safvet Hicazi'nin avukatlarının "reddi hakim" talebinin görüşülmesini 9 Nisan'a erteledi.

Mübarek'in istifa etmek zorunda kaldığı 25 Ocak'tan 3 gün sonra, 28 Ocak 2011 sabahı Mursi, Müslüman Kardeşler'in Mübarek karşıtı gösterilere katılacağını açıklamasının ardından tutuklanarak Vadi'n Natrun Hapishanesi'ne konulmuş, 30 Ocak akşamı ise ülke genelinde kitlesel firarların gerçekleşmesi sırasında çoğu Müslüman Kardeşler yöneticisi 34 kişiyle hapisten çıkarılmıştı. Ülkedeki darbenin ardından bu konuda açılan davanın ikinci duruşması 22 Şubat'ta görülmüştü.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Mursi'nin yargılanması 9 Nisan'a ertelendi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN