Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Canlı yayında istifa etti

İngilizce küresel yayın yapan RT Televizyonu spikerlerinden Liz Wahl, canlı yayında Rusya'nın Kırım işgalini protesto etti ve görevinden istifa etti.

Giriş Tarihi: 6.3.2014 12:09 Güncelleme Tarihi: 6.3.2014 14:46
Dün saat 5'teki yayınında, gazeteci olarak bu kurumun bir parçasıyken bir çok etik ve ahlaki zorlukla karşı karşıya kaldığını ifade eden Martin, Macar Devrimi'nde Sovyet zulmünden kaçan bir dedenin torunu olduğunu anlattı. Putin'in eylemlerini aklayan Rusya hükümetinin finanse ettiği bir kanalda daha fazla çalışamayacağını ifade eden Wahl, istifa ettiğini duyurdu.

İŞTE O ANLARBir çok meslektaşı Wahl'ın istifasını taktirle karşılarken, RT televizyonu olayın üzerine yayınladığı açıklamada Wahl'ı alaya aldı; spikerin istifasını bir reklam, şov olarak niteledi. RT basın açıklamasında; başından beri devlet destekli bir haber kanalında çalıştığını bildiği, editöryal kararları beğenmediği halde Wahl'in neden iki yıldır aynı kanalda çalışmaya devam ettiğini sordu. The Daily Beast'e röportaj veren Wahl ise RT'nin bir haber kuruluşu olmadığını, amacının Amerika'yı kötü göstermek olduğu eleştirisinde bulundu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Canlı yayında istifa etti
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN