Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Rusya'dan Ukrayna'ya uyarı

Rusya Dışişleri Bakanı Lavrov, Ukrayna'nın doğusunda kamu binalarını işgal edenlere yönelik silahlı müdahale kararı alanların, eylemin sonuçlarının sorumluluğunu üstlenmesi gerektiğini belirtti.

Giriş Tarihi: 14.4.2014 15:06
Rus haber ajansı İtar-Tass'ın haberine göre, Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov, Ukrayna'nı doğusundaki eylemcilere yönelik silah müdahaleye izin veren kararın tehlikeli olduğunu belirtti.

Söz konusu kararı alanların, sorumluluğu üstlenmesi gerektiğini ifade eden Lavrov, "Ülke içinde askeri güç kullanmaya izin veren karar, oldukça tehlikeli sonuçlara yol açabilecek bir gelişmedir. Kiev'dekiler aldıkları kararla bu tür eylemleri teşvik etmektedir ve bu eylemlerin sonuçlarından doğacak tüm sorumluluğu da üstlenmelidir" değerlendirmesinde bulundu.

Ukrayna'da Rus ajanların olmadığnı savunan Lavrov, "Biz Ukrayna'nın içişlerine karışmıyoruz. Ukrayna'da hiçbir Rus ajan, Rusya Baş istihbarat Müdürlüğü (GRU) ve Federal Güvenlik Servisi (FSB) temsilcileri bulunmuyor. Rusya bütünsel ve birleşik Ukrayna'dan yana" dedi.

Kendilerine dost bir Ukrayna'nın Rusya'nın çıkarına olduğunu vurgulayan Lavrov, komşu ülkedeki sorunun kapsamlı bir anayasa reformuyla sağlanacağını kaydetti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Rusya'dan Ukrayna'ya uyarı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN