Türkiye'nin en iyi haber sitesi

NATO'dan Putin'e cevap: Tamamen saçmalık

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'in, NATO Genel Sekreteri Anders Fogh Rasmussen'in Danimarka Başbakanı olduğu dönemde kendisiyle yaptığı bir görüşmeyi gizlice kaydedip sızdırdığı iddiasına NATO'dan yalanlama geldi.

Giriş Tarihi: 17.4.2014 19:18 Güncelleme Tarihi: 17.4.2014 19:19
NATO Sözcüsü Oana Lungescu, "Bu suçlamalar tamamen saçmalık. Ramsussen, Danimarka Başbakanı olarak görev yaptığı dönemde Putin ile ya da bir başkasıyla görüşmelerini kaydetmek için hiçbir zaman kayıt cihazı taşımadı" dedi.

Lungescu, Rusya'nın dikkatleri Ukrayna'daki yasa dışı ve gayrimeşru eylemlerinden uzaklaştırmak için NATO'ya karşı, gerçekleri çarpıtan bir dizi suçlamada bulunduğunu söyledi.

PUTİN'DEN RASMUSSEN'E DİNLEME SUÇLAMASI

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, "Rasmussen başbakan olduğu dönemde, planlanmayan özel görüşme talep etti. Ben de kabul ettim ve görüştük. O konuşmalarımızı gizlice kayda almış. Sonra da basında yayınlandı. Kulaklarıma ve gözlerime inanamadım" dedi.

Putin, 12. kez yapılan "Direkt Hat" programında vatandaşların sorularını cevaplandırırken, NATO Genel Sekreteri Anders Fogh Rasmussen ile bir görüşmesinin gizlice kaydedildiğini ve izinsiz şekilde basınla paylaşıldığını açıkladı.

Putin, "Danimarka Başbakanı'ydı. Harika bir ülke, insanları muhteşem. Danimarka ile mükemmel ilişkilerimiz var. En azından şu ana kadar böyleydi ve bu şekilde devam etmesini ümit ediyorum" ifadelerini kullandı.

Rasmussen'in başbakan olduğu dönemde, kendisinden planlanmayan özel görüşme talep ettiğini duyuran Putin, "Ben de kabul ettim ve görüştük. O konuşmalarımızı gizlice kayda almış. Sonra da basında yayınlandı. Kulaklarıma ve gözlerime inanamadım" dedi.

Rasmussen'in kendisine, görüşmelerini tarih için kaydettiğine dair açıklamalarda bulunduğunu dile getiren Putin, "Tarih için kaydetmek elbette gurur verici. Ancak, en azından beni uyarabilirdi ya da bu görüşmeler yayınlanmadan önce benden izin alabilirdi. Bu olaydan sonra nasıl güven olur" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
NATO'dan Putin'e cevap: Tamamen saçmalık
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN