Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Robot denizaltılar taradı, sonuç yok

Kayıp Malezya uçağının kara kutusunu arama çalışmaları 4 bin 500 metre derinlik, 10 kilometrelik alanda sürdürülüyor. Robot denizaltılarla 3'te 2'si taranan alanda hiçbir ize rastlanmadı

Giriş Tarihi: 22.4.2014
Kuala Lumpur-Pekin seferini gerçekleştirmek için 8 Mart'ta kalktıktan 40 dakika sonra, 239 kişiyle birlikte kayıplara karışan Malezya Havayolları'na ait yolcu uçağını arama çalışmalarında hâlâ somut bir gelişme sağlanamadı. Çalışmalar Güney Hint Okyanusu'nda devam ediyor. Dün 49 bin 500 kilometre karelik alanda sürdürülen enkaz arama çalışmalarına 10 askeri uçak ve 11 gemi katıldı. Ancak şiddetli rüzgâr ve yoğun yağışa neden olacak tropik fırtına nedeniyle enkaz arama çalışmalarına ara verileceği açıklandı. 5-8 Nisan tarihlerinde elde edilen ve uçağın kara kutusuna ait olduğu düşünülen sinyallerden de hâlâ bir gelişme kaydedilemedi. Uçağın düşüş nedenine ışık tutması için büyük umut bağlanan kara kutuyu arama çalışmaları 4 bin 500 metre derinlik ve 10 kilometrelik bir alanda gerçekleştiriliyor. Robot denizaltılarla gerçekleştirilen kara kutu arama çalışmalarının şimdiye kadar 3'te 2'sinin tamamlandığı açıklandı. Geri kalan alanın da bu hafta içinde tamamlanması bekleniyor.

DİĞER SEÇENEKLER MASADA

Malezya Savunma Bakanı Hişamuddin Hüseyin ise robot denizaltılarla yapılan arama çalışmalarının başarısız olması halinde arama çalışmalarına başka seçeneklerle devam edileceğini açıkladı.

MALEZYA UÇAĞI ACİL İNİŞ YAPTI
Malezya Havayolları'na ait bir başka uçak da dün acil iniş yapmak zorunda kaldı. Yapılan açıklamada, Bangalore'ye 166 kişi taşıyan uçağın tekerleklerinden birinin kalkış sırasında parçalanması üzerine, Kuala Lumpur'dan hareketinden 4 saat sonra geri dönmek durumunda kaldığı ifade edildi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Robot denizaltılar taradı, sonuç yok
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN