Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Başa döndük: Uçak bir yere inmiş olabilir

48 gündür kayıp olan Malezya uçağının enkazı bulunamayınca "bir yere indi" senaryosu yine gündemde. Yeni bulunan bir parça da incelemede

Giriş Tarihi: 24.4.2014
Kuala Lumpur'dan Pekin'e doğru havalandıktan 40 dakika sonra, 239 kişiyle birlikte kayıplara karışan Malezya Havayolları'na ait yolcu uçağını arama çalışmaları 48 gündür devam ediyor. Havadan, su yüzeyinden ve okyanus zemininden yürütülen çalışmalarda şimdiye kadar hiçbir somut sonuç alınamadı ancak uçağın bir yere indiği iddiası yeniden ortaya atıldı. Malezya'da yayımlanan The New Strait Times gazetesi "Uçağın, arama çalışmalarının yapıldığı bölgeden bambaşka bir yerde olabileceği" iddiasını dile getirdi. Habere göre; Kuala Lumpur'daki uluslararası araştırma ekibi, uçağı başka yerlerde aramaya başlamayı düşünüyor. Haberde, ismi gizli tutulan bir yetkilinin "Uçağın bir yere iniş yapmış olması da imkansız değil, zira MH370 sefer sayılı uçağın enkazına dair hiçbir iz bulunabilmiş değil. Fakat 20'den fazla ülke arama çalışmalarında yer almışken, bir ülkenin tek başına uçağı saklaması kulağa saçma geliyor" sözlerine yer verildi. Uçağın kara kutularından geldiği sanılan sinyallerin bulunduğu bölgenin yüzde 80'inin 3 boyutlu haritasının çıkarılmasına rağmen enkaza dair bir iz bulunamaması gazetenin iddiasını destekliyor.

ENKAZA MI AİT?

Bu arada gelmiş geçmiş en pahalı arama çalışmasında yeni bir haber geldi. Batı Avustralya'nın başkenti Perth'in güneyinde kıyıya vuran bir cismin, uçağa ait olup olmadığının araştırıldığı belirtildi. Avustralya Ulaşım Güvenlik Bürosu'ndan yapılan açıklamada, metalik parçanın 2.5 metre uzunluğunda olduğu ve incelendiği bildirildi. Parçanın resimlerinin Malezya soruşturma ekibine verildiği açıklandı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Başa döndük: Uçak bir yere inmiş olabilir
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN