Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Cihada giden kızın babası konuştu

Türk ve Avrupa medyasında son günlerde "Suriye'ye cihada katılmak için evden kaçtıkları" iddia edilen Bosna asıllı Avusturya vatandaşı iki kızdan biri olan Sabina Selimoviç'in babası Sabit Selimoviç, 15 yaşındaki kızı Sabina'ın kaçırıldığını öne sürdü.

Giriş Tarihi: 24.4.2014 13:02 Güncelleme Tarihi: 24.4.2014 14:46
Avusturya polisinin yaptığı açıklamada ise "Kızların Türkiye'de hatta Suriye'de bulunma ihtimali var ama teyit edemiyoruz" denildi.

Avusturya'nın başkenti Viyana'da yaşayan Bosna asıllı baba Sabit Selimoviç, 10 Nisan tarihinde ortadan kaybolan kızının Suriye'ye savaşmak için gittiği söylentilerin doğru olmadığını belirterek, kızı Sabina'nın herhangi radikal bir grup ile teması olmadığını kaydetti.

Kızının ve arkadaşının 10 Nisan'da ailelerine "Biz Suriye'deki savaşa katılmaya gidiyoruz" şeklinde bir not bıraktıkları yönünde medyada çıkan haberlerin sorulması üzerine baba Selimoviç, "Medyada yer alan haberlerin bir çoğu asılsız ve yalandır. Biz aile olarak kızımızın nerede olduğuna dair hala hiçbir bilgiye sahip değiliz. Ben o gün işteydim ve eve geldiğimde durumu öğrendim. Ben gerçekten şu anda zor durumdayım" dedi.

Baba Selimoviç, kızının Viyana Havalimanı'ndan Türkiye'ye doğru gittiğini ve bir tek bu bilgiye sahip olduğunu ifade eden Selimoviç, "Kaybolduğunda hemen Viyana Havalimanı'na başvurdum ve orada Türkiye'ye doğru gittikleri bilgisini aldım. Bildiğim kadarı ile, Türkiye yönetimi de bu konu hakkında bilgilendirildi ve kızlarımızın bulunması için çalışmalar yapılıyor. Türkiye'den yardım bekliyoruz, biz kızlarımız�� tekrar görmek istiyoruz" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Cihada giden kızın babası konuştu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN